SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Spor Kulübü, hafta sonu Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan ve sarı-lacivertli ekibin 2-1 üstünlüğüyle sona eren G.Saray derbisinde yaşananlara ilişkin bir basın toplantısı düzenledi..

Basın toplantısında yapılan açıklamalardan satırbaşları şöyle…

Deniz Tolga Aytöre’nin açıklamaları

– İki üç gündür sadece F.Bahçe – G.Saray çekişmelerinin dışına taşmış durumda olay. Özellikle Türk halkını ilgilendiren bir konuda, Türkiye’nin geleneklerinde olmayan bir suçlamayla karşı karşıya kalmamızı kabul etmek mümkün değil. F.Bahçe’yi sevmeyebilirsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini ayaklar altına alamazsınız.

– Bugünkü basın toplantımızın sebebi budur. Bizim amacımız doğruyu göstererek sizlerin vasıtasıyla bunu Avrupa’da Türkiye’yi içine düştüğü durumdan kurtarılmasını istiyoruz. Bu nedenle biraz sonra bu olayların aktörleri olayın nasıl geliştiğini sunacaklar.

F.Bahçe yönetimi sahaya muz atan kişinin görüntülerini barkovizyon eşliğinde gösterildi.

Vatan gazetesi fotomuhabiri Doğan Çil: 7’yi 10 geçe ile çeyrek geçe arasında çekildi. Muslara ve Taffarel ile diğer kaleci sahaya çıkmışlardı. Fotoğrafın çekildiği an ile ilgili konuşuyorum yalnızca. Öncesi ve sonrası ile ilgili bir yorum yapmıyorum.

Sahaya muz atan taraftar: Ben sizlere sadece olayı anlatacağım. Muslara sahaya çıktığında kol hareketleri yapıyordum. Ama ne G.Saraylı ve F.Bahçeli hiçbir futbolcu sahada yoktu. Benim kültürümde böyle bir şey yok. Söyleyeceklerim bu kadar. Sadece ve sadece Muslera ve Taffarel sahadaydı. Bir anda başka bir konuma getirildim.

Elinde muzla görüntülenen taraftar: Bir rahatsızlık geçirdim ve meyve ile besleniyorum. Tam meyveyi yemek üzereyken ve tepki gösterirken o şekilde fotoğraflandım.

Ömer Temelli’nin açıklamaları

– Birbirimize laf söylemek, iftira atmak artık bayat şeyler olmaya başladı. En ufak şeyde rakibe gol atmaya çalışanlar var. G.Saraylı yöneticiler ‘Bizi kimse karşılamadı’ dedi. Yalçın Haker ve ben bizzat karşıladık. Hatta Fatih Terim ile aramızda çok güzel bir sohbet oldu. Ali Dürüst’le de görüştüm.

– Bu karşılama konusu, ırkçılık palavrasının yanında çok küçük kalıyor. Irkçılık söylemlerinin ne Fenerbahçe’ye ne Galatasaray’a faydası olur. Bundan sonra inşallah diğer kulüp başkanlarının da söylediği gibi bu tribün olayları biter. Çok genç bir kardeşimizi kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Ölümün ölçüsü olan bir şampiyonluk yoktur.

Yayınlanma Tarihi:15:09,