SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın İsveçli oyuncusu Johan Elmander, Lig Radyo’ya açıklamalarda bulundu. Geleceği merakla beklenen İsveçli golcü, sarı-kırmızılı takımda kalmak istediğini söyledi.

İşte Elmander’in açıklamaları…

TÜRKİYE’DE KALMAK İSTİYOR

“Türkiye’de 2 sene geçirdim. Umarım daha uzun yıllar burada kalırım. Geçen seneden önce ligi kötü bitirmiş bir Galatasaray vardı ama son 2 seneyi mükemmel olarak değerlendirebilirim.

1 yıllık daha kontratım var. Galatasaray’ı ve İstanbul’u seviyorum. 1 sene daha burada olmak istiyorum. Tatile gidip döndükten sonra takıma katılmayı hedefliyorum.

Dürüst olmam gerekirse buraya gelmeden önce Türkiye ile ilgili fazla bilgim yoktu. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve milli takımla ilgili bilgim vardı ama lig hakkında bilgim yoktu. 2 sene içinde de gördüm ki beklediğimin üzerinde bir lig var.

Burada tecrübe yaşamış insanlarla konuşmak önemli. Linderoth’la konuştum buraya gelmeden önce. Çok olumlu şeyler söyledi. Buraya gelme kararını ben verdim ama fikir alışverişinde de bulundum.”

HEP İYİ ADIMLAR ATTIM

“Farklı pozisyonlarda oynamak bir oyuncu için önemli avantaj. Farklı sistemlere adaptasyon sağlamaları oldukça önemli. Feyenoord’da fazla forma şansı bulamadım ve çok fazla oynayabileceğim bir yere gitme kararı alarak İsveç’e geri döndüm. Bir adım geriye atmış olabilirim ama bu beni 2 adım ileriye götürdü. Kariyerim için hep iyi adımlar attığımı düşünüyorum.

Her ligin kendine özgü bir stili var. Fransa’da teknik oyuncular var ama Avrupa’daki en iyi lig Premier Lig. 4-4-2 benim doğup büyüdüğüm bir formasyon. Ben koşan, mücadele eden bir oyuncuyum. O yüzden yanımda iyi bir partnerle 4-4-2 benim en iyi sistemim diyebilirim. Hep bu sistemle buralara kadar geldik. Diğer sistemin tercih edilmesi orta sahada daha fazla adamla oynamak için olabilir. Ama biz de 4-4-2 ile önemli başarılara imza attık.”

FATİH TERİM İÇİN NE DEDİ?

“Fatih hocam insani anlamda çok iyi birisi. Beraber güldüğümüz ve komik bir insan. Yaptığı esprilerle beni çok güldürüyor. Hocalığına söyleyecek bir şey yok. Yaptığı başarılar ortada. Çok iyi bir ilişkim olan birisi.

Federasyonun bu sene yürüttüğü kurallar gayet iyiydi. Bunu serbest yapmak çok iyi olmayabilir bu sefer Türk futbolcular fazla şans bulamayabilir. Gelecek sene yürürlüğe girecek kuralın da çok az olduğunu düşünüyorum. Bu sene iyi bir lig oldu. Biz daha iyiydik ve şampiyon olduk. Sınırsız olmamalı ama daha da düşürülmemeli yabancı sınırı.”

Yayınlanma Tarihi:16:50,