SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Antrenörü Elvir Baliç, Türkiye’nin, Avrupa’daki en iyi milli takımlardan birine sahip olduğunu belirterek, “Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın, 2014 Dünya Kupası elemelerinde aldığı kötü sonuçlar beni şaşırttı” dedi.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bir dönem formalarını giyen eski Boşnak futbolcu Baliç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’ye duyduğu özlemi dile getirdi.

Türklerin, Bosna Hersek’in hakiki dostu olduğunu belirten Baliç, “Ne zaman İstanbul’a gitsem, oradaki dostlarımdan Bosna Hersek Milli Takımı’nın oyununa dair olumlu yorumlar alıyorum. Gerek Türk futbolcular gerekse teknik adam ve spor gazetecilerinden Bosna Hersek’i destekleyici mesajlar alıyorum. Bizi desteklediklerini ve 2014 Dünya Kupası’na katılmamızı dilediklerini söylüyorlar. Bana, ‘Madem biz gidemiyoruz, en azından siz gidin, sizi destekleyelim’ diyorlar” dedi.

Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası elemelerinde D Grubu’nda mücadele eden Türkiye’nin durumunu değerlendiren Baliç, “Türkiye, Avrupa’daki en iyi milli takımlardan birine sahip ancak, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın 2014 Dünya Kupası elemelerinde aldığı kötü sonuçlar beni şaşırttı. Yine de yolun sonuna gelmiş değiller. İyi mücadele ile baraj maçı oynamaya hak kazanabilirler” ifadelerini kullandı.

“F.BAHÇE-G.SARAY DERBİSİ AYRI BİR DUYGU”

Baliç, ayrıca Fenerbahçe–Galatasaray derbilerinin her zaman bambaşka bir duygu fırtınasına neden olduğunu, iki takım arasındaki müsabakaların dünyanın en büyük üç derbisi arasında sayılabileceğini söyledi.

Baliç, “Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinde stres son noktaya ulaşıyor. Bazı takım arkadaşlarımın, maç öncesinde soyunma odasında sıkıntıdan istifra ettiğini dahi gördüm. Maçın ardından günlerce maçla ilgili yorumlar yapılıyor. Bazıları mağlubiyeti kabullenemiyorken, diğerleri günlerce galibiyeti kutluyor” diye konuştu.

“Türkiye’nin en başarılı bu iki kulübünde de forma giyme şansı bulduğunu” dile getiren Baliç, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında bir tercih yapmak durumunda kalsa, Fenerbahçe’nin kendisi için daha ağır basacağını belirtti.

Baliç, “Geçmişte Fenerbahçe’de çok daha başarılı olduğunu, Fenerbahçe’yi hala güzel hatıralarıyla andığını” sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:12:31,