SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nın Brezilyalı futbolcucu Cristian Baroni, 12 Mayıs Pazar günü Spor Toto Süper Lig’de oynadıkları Galatasaray derbisiyle ilgili, “Biz sahaya 3 puan için çıkmıştık, rakip takım ise bizi provoke etmek için” dedi.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa Yerleşkesi’nde düzenlenen 100 Yıllık Okullar Şöleni’ne katılan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cristian, derbinin çok gergin geçtiğini belirterek, “İşin aslı, bizim takımımız sahaya 3 puan için çıkmıştı, rakip ise bizi provoke etmek için. Derbinin havasına gölge düşürmek için yapıldı belki. Biz oynamaya çalışırken rakip takım provokasyonlarla maçı germeye çalıştı. Maç bitmesine rağmen bizim galibiyetimizi gölgelemeye çalıştılar. Sonuçta biz 3 puanı aldık” diye konuştu.

“TİYATRO OYNANDI”

Galatasaraylı futbolcuların maç bitiminde orta sahadaki sevinç gösterileriyle ilgili bir soruyu ise Brezilyalı futbolcu şöyle yanıtladı:

“Hem oyuncular hem tribündeki taraftarlar gerildi. Karşı takım derbiye yakışmayacak hareketler yaptı. İşin üzüntü verici kısmı, çok büyük isimli futbolcuların bu provokasyona kendilerini alet etmeleriydi. Saha içinde çok ufak şeylerde çok büyük olaylar çıkarmaya çalıştılar. Biz sahada sadece 3 puan almak için savaştık. Hoş olmayan ve herkesi geren görüntülerdi. Gerek saha içinde gerek saha dışında bunun bir tiyatro olduğunu ve bilinçli yapıldığının farkındayız.”

Yayınlanma Tarihi:13:15,