SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Werder Bremen’in 14 yıldır teknik direktörlüğünü yapan Thomas Schaaf görevinden ayrıldı.

UEFA’dan yer alan habere göre, Werder Bremen’e 1972’de daha 11 yaşındayken katılan ve kulüpte 41 yıldır çeşitli görevlerde bulunan teknik direktör Schaaf’ın sözleşmesinin karşılıklı feshedildi.

Bundesliga ekibi Werder Bremen’in teknik direktörlüğü görevini 1999’dan bu yana sürdüren Schaaf, Avrupa’da aynı takımın başında en uzun süre yer alan teknik adamlar arasında yer alıyordu.

Werder Bremen’in sportif direktörü Thomas Eichin, “Oyuncu ve teknik direktör olarak 40 yılı aşkın bir süre kulübe hizmet eden Thomas’a teşekkür ediyoruz. Kulüp onunla olağanüstü başarılar yakaladı ve Werder Bremen’e damgasını vurdu” değerlendirmesinde bulundu.

Eichin, bu sezon ligde kalmak için yoğun bir çaba göstermelerinin ardından Schaaf’la mutabakata vararak yaptıkları sözleşmeyi feshettiklerini, yeni bir başlangıç yapmanın en iyi seçenek olduğuna karar verdiklerini belirtti.

Werder Bremen’de oyuncu olduğu dönemde iki kez Bundesliga ve 1992’de Avrupa Kupa Galipleri şampiyonluğu yaşayan Schaaf, teknik direktörlüğü döneminde ise 2004’de hem lig hem Almanya Kupası’nı kazanmıştı.

Ayrıca 20 Mayıs 2009 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan UEFA Kupası finaline çıkan Alman temsilcisi, Shakhtar Donetsk ile karşılaşmış, maçı uzatmalarda 2-1 kaybetmişti.

Bu sezon son galibiyetini 9 Şubat’ta alan Alman ekibi, 33 haftanın geride kaldığı ligde 34 puanla 14. sırada yer alıyor.