SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın kaptanı İbrahim Toraman, siyah-beyazlı takımdaki geleceği, İnönü Stadı’na veda ve hedefleri ile ilgili NTVSpor’a açıklama yaptı.

Sezonu değerlendiren İbrahim, “Lige çok iyi bir başlangıç yapamadık ama sonra iyi toparladık. İlk yarıyı da iyi bir yerde bitirdik. Beklenmeyen şeyleri pozitife çevirdik. Bu hep beraber bizim başarımız. Ama ilk yarıdan sonra bir bekletiler artmaya başladı. İkinci yarıya iyi başlangıç yapamadık maalesef. İkinci yarının başlangıcında iyi değildik. Basit puanlar kaybettik. Önde olduğumuz maçları kaybettik. Bunlar biraz genç arkadaşların tecrübesizliğinden. Sürekli coşku ile devamlı ileri oynayalım, hücum yapalım derken puanlar kaybettik. Derken Kasımpaşa maçı ile birlikte puan farkı da arttı. Üzdü tabii ki. Ligin sonuna doğru bir toparlanma oldu.” dedi.

“DAHA İYİSİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRDİK”

Gelecek sezon daha iyi yerlere gelmeyi hedeflediklerini belirten kaptan, “Bu sene daha iyisini gerçekleştirebilirdik. Çok iyi oyuncularımız vardı, aile havasında geçen bir yıldı. Tabii ki ufak tefek sorunlar her yerde var. Taraftarın çok iyi kenetlenmesi, camianın desteği.. Bunu avantaja çevirip Şampiyonlar Ligi’ne gidebilirdik. Biz haftada tek maç oynadığımız için bunu avantaja çevirebilirdik. Artık Avrupa Kupaları’na katılıp seneye iyi işler yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SAKATLIKLAR TAKIMI ETKİLEDİ”

Sakatlıkların takımı etkilediğini söyleyen savunmacı, “İlk yarıyı iyi yerde bitirdik. İkinci yarıda rakiplerin bize bakış açısı da değişti. İlk yarı sonunda eksik yanlarımız belliydi. Bunları iyi kapatabilseydik iyi oyuncu takviyeleriyle, artı şeyler ile bizi biraz daha yukarı taşıyabilirdi. Öyle şeyler oldu ki forvette, defansta oynayacak oyuncular yoktu. İkinci yarı 2-3 tane daha takıma bir şeyler katabilecek isimler olsaydı daha rahat ederdik. İsmail, Mustafa, Uğur’un sakatlığı takımı etkiledi.” diye konuştu.

“ÜLKEDE YABANCI HAYRANLIĞI VAR”

Deneyimli oyuncu, ülkemizdeki yabancılara olan pozitif bakış açısını, “Mustafa’nın performansına çok sevindim. Bizim için kazanç oldu. İyi yetenekli yabancı transferler tabii ki yapılacak. Ama dediğim gibi ülkede maalesefe yabancı hayranlığı var. Onların yaptığı hareketler daha farklı gibi geliyor. Bence yerli oyunculara destek çıkılması lazım. Eleştirilenler genelde Türk oyuncular oluyor. Yabancı seneye gider. Yerli olduğunuz için sizin üzerinizde baskı artıyor. Gelecek yıllarda yabancı sınırı da azalacağı için yerlilere önem verilmesi gerekiyor.” şeklinde belirtti.

BEŞİKTAŞ’TA KALACAK MI?

Siyah-beyazlılardaki geleceğini ile ilgili yorum yapan Toraman, “Çok samimi bir şekilde söylüyorum. Ben Beşiktaş kaptanı olmaktan çok mutluluk duyan bir insanım. Camia, taraftar, yönetimdeki büyüklerimiz benden memnunlarsa, ben de onlarla karşılıklı bir mutluluk söz konusu olursa devam etmek istiyorum tabii ki. Maddi olarak kesinlikle herhangi bir şey değil. Bugüne kadar maddiyat hakkında hiçbir şey konuşmadım. Ama önemli olan verilen değer, bakış açısı. Benim hedefim futbolu burada bırakmak. Yöneticilerle konuşmalarımız olumlu yönde geçti. Belli bir noktadayız zaten. Herhangi bir sıkıntı yok. Kayseri maçından sonra da her şey netleşir diye düşünüyorum.” diyerek konuşmayı sonlandırdı.

Yayınlanma Tarihi:00:31,