SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Dinçer Çetintaş, Beko Basketbol Ligi’nin Avrupa’nın sayılı liglerinden biri haline geldiğini belirterek, play-off’larda mücadele edecek 8 takıma başarılar diledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy ve erkek ligleri koordinatörü Ayhan Özgümüş çok kaliteli bir lig olduğunu, heyecanın play-off’larda da devam edeceğini kaydetti.

Basın toplantısına Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, takım kaptanı Ender Arslan, Anadolu Efes Başantrenörü Oktay Mahmuti, oyuncu Birkan Batuk, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, takım kaptanı Ömer Onan, Beşiktaş Başantrenörü Erman Kunter, kaptan Muratcan Güler, TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Ercüment Sunter, takım kaptanı Erdal Bibo ile TOFAŞ Başantrenörü Ahmet Çakı ve takım kaptanı Can Altıntığ katıldı.

Play-off’larda mücadele edecek Banvit ve Pınar Karşıyaka’nın başantrenörleri ile oyuncularının antrenman ve seyahat programları uygun olmadığı basın toplantısına katılamadığı bildirildi.

Play-off maçları

Play-off çeyrek final turu 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

Kazanılmış iki maç üzerinden oynanacak olan çeyrek finallerde 1-8 ve 4-5 ile 2-7 ve 3-6 eşleşmeleri, maçlarını aynı gün oynayacak.

Normal sezonu lider bitiren Galatasaray Medical Park ile sekizinci olan TOFAŞ play-off çeyrek final turunda eşleşirken, ikinci Anadolu Efes ile yedinci TED Ankara Kolejliler play-off’larda karşı karşıya gelecek. Ligi averajla üçüncü sırada noktalayan Banvit ise son şampiyon Beşiktaş ile play-off çeyrek finalinde mücadele edecek. Dördüncü Fenerbahçe Ülker de bir maç eksiği olmasına rağmen ligi beşinci sırada bitirmesi kesinleşen Pınar Karşıyaka ile eşleşti.

Beko Basketbol Ligi’nde play-off çeyrek final turu ilk maçlarının programı şöyle:

17 Mayıs Cuma:

Anadolu Efes–TED Ankara Kolejliler

Banvit–Beşiktaş

18 Mayıs Cumartesi:

Galatasaray Medical Park–Tofaş

Fenerbahçe Ülker–Pınar Karşıyaka