SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Neymar’ı abarttılar’

Barcelona ve Chelsea'nin eski oyuncusu Brezilyalı yıldız Neymar'ın Corinthias karşısında yokları oynadığını ve abartıldığını düşünüyor.

Güncellenme: 11:40, 14/05/2013
‘Neymar’ı abarttılar’

Bir zamanlar Barcelona ve Chelsea’de de top koşturmuş olan Juliano Belletti, Neymar’ın Corinthians karşısında yokları oynadığını ve Santos’un 2-1’lik mağlubiyetinin sorumlularından biri olduğunu söyledi.

SporTV’ye konuşan Brezilyalı oyuncu, “Neymar, Corinthians gibi Avrupa kalitesine sahip takımlar karşısında oynayamıyor. Biraz taktik bilgisi olan her takım Neymar’ı etkisiz hale getiriyor. Biri bassın biri de arkasını kollasın Neymar bütün maç kayboluyor. Onun iradesini kırmak çok kolay.” dedi.

Barcelona ile Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kazanan Belletti, “Corinthians karşısında sahada yoktu. Hiçbir şey yapamadı. Sorumluluk almaktan çekindi, bu da Santos’un önemli maçlarda sıkıntı çekmesine sebep oluyor.” ifadelerini kullandı.

36 yaşındaki oyuncu Neymar’a haksızlık etmiş olabileceğini de söylerken, “Belki de takımda onunla birlikte sorumluluk paylaşacak isim olmadığı için böyle olmuştur. Önceden Ganso onunla bu görevi paylaşıyordu ve o da daha iyi oynuyordu.” dedi.

Neymar, uzun bir süredir Messi ve Ronaldo’dan sonra en iyi futbolcu olarak lanse ediliyor.

(Goal)