SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katılımcılara profesyonel futbol kampı deneyimi yaşatmayı hedefleyen AC Milan Junior Camp’ın tanıtımı amacıyla bugün Taksim The Point Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Türkiye organizasyonunu gerçekleştiren Global Cap Direktörü Özgür Genç’in ev sahipliğindeki toplantıya AC Milan Academy Direktörü ve eski futbolcu Filipo Galli ile Ac Milan Pazarlama Direktörü Francesca Daniela Pietra katıldı.

Filippo Galli, Türkiye’nin çok yüksek düzeyde futbol oynayan bir ülke olduğunu belirterek, “Bu projenin başarısı gerçekten de, özgün bir şekilde her katılımcı için eğlence, spor, sağlık ve Milan resmi koçluk yöntemlerine göre antrenman yapma fırsatı sunmasında yatmaktadır. Dünya çapında 15 yılı aşkın bir deneyim ile, AC Milan çocuklar için kamplar düzenleyen profesyonel kulüpler arasına lider durumundadır. Türkiye’de olmaktan mutluyuz. Çok yüksek düzeyde futbol oynayan bir ülke. Milan Gençlik Kampı’nın bir gün Türk milli takımının veya AC Milan’ın formasını giyebilecek genç oyuncular için bir yetişme zemini olmasını ümit ederim. Kampa katılacak tüm erkeklere ve kızlara maksimum çaba ve bağlılık göstermelerini öneriyorum: bu deneyim yeni futbol becerileri ve antrenman yöntemlerini geliştirmek ve hepsinden önemlisi, diğer genç oyuncular ile birlikte oynamak, eğlenmek ve yeni arkadaşlar ile tanışmak için önemli bir olanak olabilir” diye konuştu.

Bu yıl ilk kez The Global Cap tarafından Türkiye’de organize edilen AC Milan Junior Camp’a, 9-17 yaş arasında çocuklar katılacak. Birer haftalık iki dönemden oluşan kamp, Marmara Eğitim Köyü kampüsünde tam pansiyon konaklamalı olarak gerçekleştirilecek. Tüm antrenmanlarda AC Milan’ın orijinal antrenman kıyafetleri ve ekipmanları kullanılacağı AC Milan Junior Camp’ın sonunda çocuklara uluslararası geçerliliği olan sertifikaları verilecek.

Çocuklara futbol yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitici ve eğlenceli bir ortam sunan organizasyonda, AC Milan’dan özel olarak gelen antrenörler tarafından, teorik ve pratik eğitimler verilecek. En yetenekli kamp katılımcıları, Milan Gençler Kampı Günü’nde, dünyanın dört bir tarafından gelen diğer çocuklar ile birlikte, Türkiye’yi temsil etmek üzere aileleri ile beraber Milano’ya davet edilecek. Bu iki günlük etkinlikte, San Siro Stadyumu’nun da ziyaret edileceği belirtildi.