SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sonunda muradına eriyor… 2010-11 sezonunun şampiyon tamamladıktan hemen sonra 9 milyon euro karşılığında Karabükspor'dan transfer edilen fakat 3 Temmuz olaylarının ardından oyuncunun isteği üzerine 10 milyon euroya S.Moskova'ya satılan Emmanuel Emenike, 2 yıl rötarla çubukluya kavuşuyor.

Bir süre önce hakkındaki davadan beraat eden ve suçsuzluğu ispatlanan Nijeryalı yıldız, esasında kalıp kalmayacağı netlik kazanmayan Aykut Kocaman'ın da kararını bizlere gösteriyor. Şöyle anlatalım. Emenike, beraat kararının ardından ilk olarak Aykut Kocaman'ı aradı ve “Dönmek istiyorum” dedi. Kocaman bu duruma çok sevindi ve yönetime haber vererek transfer görüşmelerini başlattı.

Aldığı fiyata vermek istiyor

Yani bu demek oluyor ki Kocaman, tıpkı başkan Aziz Yıldırım'ın dediği gibi görevinin başında. Hem de hocalığı boyunca en beğendiği forvet oyuncusuyla birlikte. Tabii transfer henüz tam olarak bitmiş değil. F.Bahçe Yönetimi, isteğini S.Moskova'ya iletti. Oyuncu da istediği için transferde bir sıkıntı çıkması beklenmiyor.

Fakat Emenike tıpkı gidişindeki gibi gelişinde de maliyetli olacak. 10 milyon euroya giden futbolcuyu aynı fiyattan aşağı vermeyi düşünmeyen Rus yetkililerin pazarlık sonrası 9 milyon euroya gerilemesi bekleniyor. Bu süreçle ilgili sonuç lig sonunda ortaya çıkacak.

Emenike’nin  haklarını elinde bulunduran FIFA menajeri Erdem Konyar, önemli açıklamalar yaptı. Radyospor'a konuşan Konyar'ın ifadeleri şöyle: “Şu ana kadar bize intikal eden bir şey yok. Fakat kulüpler düzeyinde bir görüşme olabilir. Kulüpler anlaşırsa bizim için sorun yok. Emenike, F.Bahçe'yi seviyor. Anlaşma olursa F.Bahçe'de yeniden oynamak ister. Bence 10 milyon euronun biraz üzerinde bir ücretle bu iş olur.”

İrfan YİRMİBEŞ/AMK