SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tanıtım toplantısına, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın yanı sıra İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, yöneticiler Berk Hacıgüzeller, Umut Güner, Metin Albayrak, futbolcular Olcay Şahan, Ersan Adem Gülüm, basketbol takımı oyuncusu Serhat Çetin ve davetliler katıldı.

Kartın tanıtımını yapan Başkan Orman, taraftarlarla iletişimi artırmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kulübün taraftarlardan bihaber olduğunun farkına vararak böyle bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Orman, “Beşiktaş büyük bir aile. Hepimiz bunun bir parçasıyız. Bizim en büyük özelliğimiz kulübümüze tutkuyla bağlı olmak. Yönetime geldikten sonra en önemli fikirlerimizden biri Beşiktaş taraftarlarıyla ilişki içinde olmayı sağlamaktı” diye konuştu.

Türkiye ve dünyanın her yerinde taraftarlara ulaşmak istediklerini kaydeden Başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulübün taraftarlardan bihaber olduğunun farkına vardık. Bunun üzerine ‘Kart 1903 Projesi’ni başlattık. Esas amacımız taraftarın Beşiktaş ile iletişim içinde olması. Bugüne kadar Beşiktaş’ta ayrıcalıklı taraftar modeli üzerine gidilmişti. Biz kulüple teması olan, ürünlerimizi alan, maç bileti temin eden ve kulübe faydası olan taraftarı öne çıkarmanın doğru olduğunu düşünerek bu aidiyeti kartın içine yükledik. İnönü’nün yeni halinde taraftar kartı olmayana bilet satmayacağız.”

“Kart 1903″ün avantajları konusunda da bilgiler veren Orman, “Kartla en çok mil toplayana öncelik vereceğiz. Takım uçağıyla deplasmana gitmeler, hem basketbol hem futbol faaliyetleri içinde olmak, kulübün yöneticileriyle bir araya gelmek gibi fırsatlar sunacağız” ifadelerini kullandı.

3 kart olacak

Yeni projeyle birlikte taraftarların beğenisine üç kart sunacaklarını anlatan Fikret Orman, şunları söyledi:

“Kart 1903 ile beraber siyah, beyaz ve yavru diye 3 kartı hizmete sunuyoruz. Yavru kart ile beraber çocuklarımız ilk doğdukları andan itibaren kulüple iletişim halinde olacak. Bu kartı sadece Beşiktaşlılar değil, Beşiktaş’a sempati duyanlar da kullanabilecek.”

Kartın her yıl yenilenebileceğini vurgulayan Orman, “Yeni tasarımlarla kartlar yapacağız. Taraftarlarımız hayatları boyunca ‘Kart 1903’ taşıyarak hem kulübüne daha fazla destek olacak hem de kulüple iletişim halinde olacak. Siyah kart 250 lira bedelle taraftarlara sunulacak. Beyaz kart 60 ve yavru kart da 50 lira bedelle çıkacak. Kart yenileme ücreti ise 10 lira olacak. Kart üzerinden gelir elde etmekten çok taraftarlarla iletişim içinde olmak birinci amacımız” diye konuştu.

Kartın kısıtlaması olmayacak

Taraftar kartı olmayanların maç bileti almamalarının sıkıntı olup olmayacağı yönündeki soruyu Orman, “Beşiktaş özellikle geçen sene de taraftar hareketleriyle büyük zarar gördü. Polisiye tedbirlerle bunları aşamıyoruz. Bu tür olayların maliyetinin büyük olduğunu görüyoruz. Taraftarların coşkuyla takımlarını desteklemesini ancak zarar vermemesini istiyoruz” diye yanıtladı.

Kartın kısıtlamasının hiçbir şekilde olmayacağını kaydeden Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk vatandaşı olmayan çok Beşiktaşlı var. Bunlar için de kart uygun hale getirildi. Beşiktaşlıların kim olduğunu bilmiyoruz. Önemli günlerinde taraftarların kulüple iletişim içinde olmasını arzuluyoruz. Beşiktaşlı olan veya sempati duyanlar bu kartı alabilecek. Herkes üye olabilir. 300 bin baremiyle başlayıp 500 bine hızlı bir şekilde ulaşmak istiyoruz. Kongre üyelerinin bu kartı otomatikman almalarını sağlayacağız. Beşiktaş kongre üyeliğinin ayrı kartı var. Ödemelerini bu kartın üzerinden yapabilecekler. Biraz pahalı olan siyah kartın sahiplerinin öncelikleri daha fazla olacak. Maçta bilet alma öncelikleri sağlayacağız. Bazı kuruluşlarla sadece siyah kart üzerinden anlaşma yaptık.”

Taraftarlar, Kart 1903’ü anlaşmalı satış noktalarından ve “www.kart1903.com.tr”den temin edebilecek.

Futbol takımıyla ilgili konular

Toplantının ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Fikret Orman, sportif direktör konusunun ay sonuna kadar belli olacağını ve göreve gelecek kişinin doğrudan yönetime bağlı çalışacağını söyledi.

Yönetim kurulunda yer alacak kişilerin öncelikle ilkeli olması gerektiğini vurgulayan Orman, profesyonellerin işin içinde olacağını ve gelecek sezondan itibaren futbol komitesi sisteminin uygulanmayacağını dile getirdi.

Stat konusunda bilgiler veren Orman, gelecek sezon hangi statta maçları oynayacakları konusunun bu hafta içinde netlik kazanacağını, zaman zaman gündeme gelen Atatürk Olimpiyat Stadı’nda da futbol için uygun atmosferinin olmadığını ifade etti.