SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi finalinde yarın Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da Chelsea ile karşılaşacak Benfica’da, teknik direktör Jorge Jesus, kendileri için büyük önem taşıyan bu maça hazır olduklarını söyledi.

Maçın yapılacağı Amsterdam Arena Stadı’nda oyuncuları Luisao ve Ola John ile basın toplantısı düzenleyen Jesus, son yıllarda Avrupa kupalarında önemli başarılar elde eden ve tehlikeli futbolculara sahip Chelsea’nin, zorlu bir rakip olduğunu ifade etti.

Benfica’nın son yıllarda teknik ve taktik olarak önemli aşamalar katettiğine de değinen Jesus, “Yarınki maçta bunu sahaya yansıtmaya çalışacağız” diye konuştu.

Jesus, Portekiz liginde geçen hafta Porto’ya karşı aldıkları yenilgiye yönelik bir soruya, “Her maçın kendine özgü bir atmosferi var ve dolayısıyla yarın sahaya motivasyonu yüksek bir şekilde çıkacağız. Porto maçı çok önemliydi ama yarınki maçı etkilemeyecek” yanıtını verdi.

Bu nedenle futbolcuların düşüncelerini değiştirmenin zor olmadığına vurgu yapan Jesus, teknik, taktik ve kafa olarak yarınki maça hazır oldukları mesajını verdi.

Benfica’nın Hollandalı yıldızı Ola John ve Luisao ise takım olarak final maçına odaklandıklarını ve tüm güçlerini sahaya yansıtacaklarını söyledi.

Hollanda’da final oynamanın kendisi açısından ayrı bir duygusal önemi bulunduğunu vurgulayan John, ailesinin de yarın maçı izleyeceğini sözlerine ekledi.

Benfica, basın toplantısının ardından yarinki maçın oynanacağı Arena Stadı’nda 1 saatlik antrenman yaptı.