SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılıların kaptanı Sabri Sarıoğlu, Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde sarı-lacivertli takımın kalecisi Volkan Demirel ile yaşadığı olay hakkında ilk kez konuştu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan tecrübeli kaptan Volkan Demirel ile aralarındaki olayı anlattı.

Sabri Sarıoğlu, ‘Volkan Demirel bana küfür etti. Anneme ağza alınmayacak küfür etti. Bu küfürleri dışarıda söyleseniz cinayet çıkar.’ dedi.

O anda kendini tutamadığını ifade eden Sabri, ,’Olay anında sinirlerine hakim olamadım. Ben Galatasaray’ın kaptanıyım. Nerede nasıl davranmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Bütün taraftarlardan özür diliyorum. Volkan Demirel’in yalan yanlış beyan vermesini kınıyorum. O hareketler Volkan’ın kendi karaktersizliğidir. Ben Volkan diye birisini tanımıyorum. Fenerbehçe’yi galibiyetinden dolayı kutluyorum.’ diye konuştu.

Derbinin ardından ölen taraftar hakkında da konuşan Sabri Sarıoğlu, ‘Futbol terörü bir kez daha sahnedeydi. Ölümün rengi ve takımı olmaz. İnşallah bir daha böyle olaylar yaşanmaz.  Kimse kimseye böyle bir şey yapamaz. Bu olayların yaşanmamasını istiyoruz’ dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:12:09,