SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takım arkadaşı Olcay Şahan ile birlikte BJK İnönü Stadı’nda düzenlenen “Kart 1903″ün tanıtımına katılan ve toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ersan, bu sezon inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini vurgulayarak, “Tam iyi giderken, sezon ortasında kötü performans sergiledik. Daha sonra toparladık. Üçüncülük iyi bir sonuç. UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkını elde ettik. Daha güçlü bir şekilde bu kupaya katılacağız. Bu sezon bizim için iyi geçti diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Kendileri açısından güzel bir sezon olduğunu kaydeden siyah-beyazlı futbolcu, “Samet Aybaba açısından da iyi bir sezon oldu. Hepimiz elimizden geleni yaptık. İnşallah Aybaba ile devam ederiz ve Beşiktaş taraftarlarına güzel günler yaşatırız” diye konuştu.

Ersan Adem Gülüm, gelecek sezon hangi statta oynayacakları sorusuna, “Takım arkadaşlarımızla bu konuyu konuşuyoruz. Nerede oynayacağımızı biz de merak ediyoruz. Nerede oynarsak oynayalım taraftarlarımız bizi destekleyecektir. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda, Kadıköy’de, Türk Telekom Arena’da, neresi olursa olsun fark etmez. Taraftarlarımız bizi destekler” yanıtını verdi.

Gelecek sezon şampiyonluk mücadelesi verip veremeyecekleri sorusu üzerine siyah-beyazlı takımın savunma oyuncusu, “Beşiktaş her sezon şampiyonluğa oynar. Bu sezon da öyleydi. Bu sezon temel atıldı diyebiliriz. Kadro itibarıyla seneye daha iyi olacağız. Yeni transferlerle beraber daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Olcay Şahan: “İyi bir sezon geçirdiğim için mutluyum”

Beşiktaş’ın golcü oyuncularından Olcay Şahan ise iyi bir sezon geçirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Sezonun henüz bitmediğini kaydeden Olcay, “Bir maçımız daha var. Üçüncü olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Geldiği ilk andan itibaren oynamayı planladığını kaydeden siyah-beyazlı futbolcu, “Her maç oynadım. Böyle bir sezon geçirdiğim için çok mutluyum” diye konuştu.