SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu çocuk kadar olamıyorsunuz!

Dünya derbisinde milli takım forması giyen iki kaptan Volkan ile Sabri birbirini boğazladı. İspanya'da minikler liginde 5 yaşındaki Alejandro, birbirleriyle tartışan hakem ile hocasını ayırdı

Güncellenme: 09:44, 15/05/2013
Bu çocuk kadar olamıyorsunuz!

Akıl yaşta değil baştadır… Hem Türkiye hem dünyada izlenen dev derbide futbola yakışmayan görüntüler vardı. Tribünde siyahi oyuncuları hedef alan ırkçı hareketler bir yana maç içinde de yeşil sahalarda görmek istemediğimiz yüksek gerilim had safhadaydı. A Milli Takım forması altında birlikte ter döken Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel ile Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu ortada hiçbir sebep yokken birbirlerini boğazladılar.

Tüm dünyanın tanıdığı iki futbolcunun bu görüntüsü gelecek nesillere mutlaka yapılmaması gereken bir örnek niteliğindeydi. Türkiye’de bunlar yaşanırken günün fotoğrafı İspanya’dan geldi. El Mundo Deportivo gazetesinde yer alan haberde, Union Viera ile Lopez Socas de Las Palmas arasında oynanan maçta objektiflere takılan görüntü tüm dünyaya fair-play dersi verecek nitelikteydi. Union Viera forması giyen Alejandro Rodriguez, saha ortasında birbirine giren antrenörü ve hakem arasına girerek onları ayırmaya çalıştı. 5 yaşındaki Alejandro’nun bu centilmenlik dolu tavrı herkeste büyük şaşkınlık uyandırırken, küçük futbolcunun “Ayrılın, ayrılın” şeklindeki bağrışları ortamı sakinleştirdi. Alejandro’nun babası Javier Rodriguez bağlandığı radyo programında “Oğlumun yaptığıyla gurur duyuyorum” açıklamasını yaptı.

Ertuğ BATAR / AMK 

Yayınlanma Tarihi:17:35,