SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teselli değil devler ligi

13 Mayıs 2013

Galatasaray cephesine göre ‘prestij' derbisi, Fenerbahçe cephesine göre de sezonun finaliydi.

Tek gerçek olan ise Fenerbahçe'nin mutlak kazanması gereken bir maçtı. Çünkü sarı-lacivertliler dünkü derbiyi kaybetmeleri halinde ‘Devler Ligi' hayallerini son maça bırakacaktı.

Böyle bir atmosferde başlayan gecede maça iyi başlayan taraf seyircisinin de desteğini arkasına alan Fenerbahçe oldu. İlk 20 dakikada rakip kaleye tek şutu ve ortası bulunmayan Galatasaray, Gökhan Gönül'ün ‘Hediye penaltısıyla!' öne geçti.

İşte bu dakikadan sonra sarı-lacivertlilerin göstereceği performans çok önemliydi. Maçın başındaki gerginliği lehine çeviren taraf ev sahibi oldu. Ezeli rekabette ‘Sinirlerine hakim olan taraf maçı kazanır' der dururuz. Derbinin havasını en çok soluyan Volkan'ın yaptıkları affedilir gibi değildi. Aslında sakin olması gereken taraf Galatasaray olmalıydı.

Şampiyonluğunu ilan eden sarı-kırmızılı takımın tek hedefi 14 yıllık makus talihine son vermekti. Ancak konuk takımın oyuncuları anlamsız bir şekilde kötü oynadı ve etkili olamadı.

BU sezon ‘İlk golü yemeyi' gelenek haline getiren Fenerbahçe yine aynı duruma düştü. Ancak sarı-lacivertli futbolcular kazanmak için rakibinden daha çok koştu ve haklı bir galibiyet elde etti.

PİERRE Webo ile ilk derbisinde ‘duble' yaparak takımını Devler Ligi'ne taşıdı. Devre arasında transferi gerçekleşen Kamerunlu Lig, kupa ve Avrupa'da takımına büyük katkı yaptı. Webo'nun attığı ikinci golde Eboue'ye yaptığı faulü Cüneyt Çakır atladı. Çakır dün gece Fenerbahçe lehine daha çok hata yaptı ve kötü bir maç yönetti.

Maçın son bölümünde Sabri ile Volkan arasında yaşanan gerginlik derbinin çirkin tarafıydı. Milli takımdan da arkadaşlığı bulunan iki tecrübeli oyuncu da takımına resmen ihanet etti.

Maçın kilit ismi hiç kuşkusuz Gökhan Gönül oldu. Tecrübeli futbolcu anlamsız bir penaltı yaptı. Ardından Webo'nun golünü hazırlayarak maçın gidişatını bir anda değiştirdi.

Sonuç olarak Fenerbahçe başarılı geçen bir sezonun sonunda Lig şampiyonunu yenerek taraftarlarına teselli ikramiyesi vermiş oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek