SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olympiakos, karşılaşmaya Printezis’in basketiyle başlarken, Real Madrid ilk sayılarına Fernandez ile ulaştı. Hücum organizasyonlarında rakibine oranla daha başarılı olan İspanyol temsilcisi, Mirotic ve Llull ile etkili olarak 3. dakikayı 8-5 önde geçti. Yaptığı sert savunmayla rakibine kolay sayı bulma şansı vermeyen Real Madrid, yakaladığı 12-2’lik seriyle 7. dakikada farkı 13 sayıya çıkardı: (7-20). Hines’in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışan rakibi karşısında özellikle Llull ile sayılar üretmeye devam eden Real Madrid, ilk periyodu 27-10 üstün geçti.

2. çeyreğe etkili giren taraf Olympiakos oldu. Antic, Hines, Fernandez ve Perperoglou’nun sayılarıyla 8-0’lık seri bulan Yunan ekibi, 13. dakika içinde farkı 9 sayıya indirdi: (18-27). Fernandez’in basketiyle bu periyottaki ilk sayılarına ulaşan Real Madrid, Reyes’in de skora katkı yapmasıyla, 15. dakikaya 31-22 önde girdi. Hücumda sıkıntı yaşamaya devam eden rakibi karşısında Antic ve Hines ile sayılar üreten Yunan ekibi, 17. dakika içinde farkı 5 sayıya (28-33) kadar düşürdü. Karşılıklı basketlerle geçilen bu bölümde takımlar birbirlerine üstünlük sağlayamadı ve Real Madrid devreyi 4 sayı farkla 41-37 önde tamamladı.

Olympiakos, 3. çeyreğe Spanoulis’in art arda basketleriyle girdi. Bu oyuncunun üst üste attığı 3 sayılık basketlerle 15-5’lik seri bulan Yunan ekibi, 25. dakika içinde 52-46’lık skorla öne geçti. Slaughter ve Fernandez’in basketleriyle tekrar toparlanan İspanyol ekibi, yakaladığı 10-3’lük seriyle 17. dakikada skor üstünlüğünü bir kez daha lehine çevirdi: (55-56). Her iki takımın da sık sık serbest atış çizgisine gittiği bu dakikalarda Olympiakos Spanoulis, Real Madrid ise Fernandez ile etkili oldu ve çeyrek 61-61 eşitlikle geçildi.

Final periyoduna iyi başlayan taraf yine Olympiakos oldu. Perperoglou, Law ve Spanoulis’in sayılarıyla 9-1’lik seri bulan Yunan temsilcisi, 33. dakika içinde farkı 8 sayıya çıkardı: (70-62). Fernandez, Carroll ve Reyes’in basketleriyle farkı kapatmaya çalışan rakibine izin vermeyen Olympiakos, Spanoulis, Perperoglou, Shermadini ve Antic’in sayılarıyla 35. dakikada farkı çift haneli rakamlara taşıdı: (82-70). Rodriguez’in sayılarıyla maçtan kopmamaya çalışan Real Madrid, Spanoulis’i durdurmakta zorlanınca, Olympiakos, farkın kapanmasına izin vermedi ve karşılaşmadan 100-88 galip ayrıldı.

Yayınlanma Tarihi:09:30,