SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk Telekom Arena'da Sivasspor'u 4-2 yenerek bitime 2 hafta kala şampiyonluğa ulaşan G.Saray'ın kutlama programı sekteye uğradı.

Sarı-kırmızılı idareciler, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurarak kupayı alacakları Trabzonspor karşılaşmasının kendileri için manevi değere sahip 19.05'te oynamak istediklerini ilettiler. Federasyon da Cimbom'un bu isteğini kabul etti. Ancak hafta için Sivas'ı Trabzonspor finalin 22 Mayıs'ta oynanacağını ileri sürerek G.Saray ile 18 Mayıs'ta karşılaşmaları gerektiğini ifade ettiler. Federasyon, Karadeniz Fırtınası'nın bu düşüncesine hak verdi. Araya giren G.Saray Yönetimi “Biz tüm hazırlıklarımızı 19.05'e göre yaptık. Siz Türkiye Kupası finalini 23 Mayıs Perşembe gününe kaydırın” önerisini sundu. TFF idarecileri konuyu kupanın yayıncı kuruluşu ATV'ye iletti. Ancak bu sefer de kanaldan “O gün yüksek reyting yakaladığımız Kurtlar Vadisi Pusu dizisi var” yanıtı geldi.

Kutlamaların görkemli bir güne denk gelmesi için uğraşan G.Saray Yönetimi bir kez daha TFF'nin kapısını çaldı. Sarı-kırmızılıların yeni önerisi Trabzonspor ile 17 Mayıs Cuma günü yani 13 yıl önce UEFA Kupası'nın alındığı günde oynanması yönündeydi. Görüşmeler sürüyor ancak TFF'nin G.Saray-Trabzonspor mücadelesini çok büyük ihtimalle 18 Mayıs Cumartesi günün oynatacağı öğrenildi.