SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor karşısında Atatürk Stadı’ndaki son maçına çıkan Ömer Erdoğan, Bursasporlu taraftarların yoğun ilgisi eşliğinde karşılandı.

Bursasporlu taraftarlar, sezon sonunda aktif futbol yaşantısına son verecek olan ve bu sezon son kez Atatürk Stadı’na çıkan kaptan Ömer Erdoğan için “En Büyük Kaptan Ömer Erdoğan”, “Kaptan Hakkını Helal Et Bize” diye tempo tuttu.

Kulüp İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı da karşılaşma öncesi Erdoğan’a çiçek ve plaket verdi.

Yeşil-beyazlı taraftarlar daha sonra Erdoğan’ı tribünlere çağırdı. Taraftarlarının bu talebini karşılıksız bırakmayan Erdoğan, tüm tribünlerin önünden geçerek onları selamladı ve bu sırada göz yaşlarına hakim olamadı.

Öte yandan Kaptan Ömer Erdoğan, taraftarlardan gelen 3'lü teklifini de geri çevirmedi. Orta yuvarlakta toplanan futbolcular Ömer Erdoğan'ın 3'lüsüne eşlik ettiler.

Ömer Erdoğan maçın ardından yaptığı açıklamada aktif futbol hayatının son maçını oynadığını ve bugüne kadar kendisine destek olan herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Kaptan şu açıklamayı yaptı; “Hafta içinde çok üzücü bir olay yaşadık. Keşke bugün bu son maçımda başkanımız aramızda olsaydı ama Allah'ın takdiri. Hepimiz ölümü tadacağız. Allah geride kalanlara sabır versin. Benim için çok farklı bir maçtı. Türkiye'deki 15 yıllık profesyonel futbolculuk hayatımda son maçımı oynadım. Normal şartlarda bugün oynamam imkansızdı. Ayağımda yırtık var. Sağ olsunlar sağlık ekibim bu maçta görev almam için sabah akşam tedavi uyguladılar. Bugün iğne ile oynadım. Seyircimizin önünde oynayıp, futbolu bırakmayı çok istiyordum. 15 sene önce beni Türkiye futboluna Almanya'dan transfer eden ve ilk formayı veren Hikmet Hoca'ydı. Bugün de son maçımda nasip oldu . 15 yıllık profesyonel hayatımda çok çeşitli isimler ile çalıştım. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Ailem bana her zaman destek oldu. Başta annem ve babamın çok büyük emekleri var. Futbolculuğun dışında ahlaklı bir kişi olmam için çalıştılar. Eşime çok teşekkür etmek istiyorum. Zor günlerim de hep yanımdaydı. Takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bursaspor camiasında 7 yıllık bir süre vardı. Burada tüm ilkleri yaşadım. Şampiyonluğu yaşadım. Kaptanlık yaşadım. A Milli Takım'da oynama şansım oldu. Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansım oldu. Başarılı bir şekilde geçti. Taraftarlarımız ilk günden bu yana bana destek oldular. Hepsine tek tek çok teşekkür ediyorum. Onların desteği bana güç verdi.Ertuğrul Hoca ile birlikte çok güzel günler yaşadım. Unuttuğum kişiler varsa özür dilerim. Basınımıza çok teşekkür ediyorum. Hep beni desteklediler. Hep güzel şeyler yazdılar. Bunlar futbolcular için çok önemli. Noktayı bugün koyduk. Allah kısmet ederse teknik direktörlükte kendimi geliştirmek istiyorum. Allah nasip ederse Bursaspor'da teknik direktörlük yapmak istiyorum. Bu uzun bir süreç. İnşallah ileri de bunu da yaşarım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:13,