SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe'nin Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Burak Yıldırım adlı Fenerbahçe taraftarının bıçaklanarak öldürülmesi olayını soruşturan polis, önemli bulgulara ulaştı.

Cinayetin işlendiği metrobüs yaya üst geçidi ve çevresindeki kameraları inceleyen polis, Burak’ın ölümüne neden olan bıçak darbelerini vuran kişinin 7 numaralı ve Yücel adının yazılı olduğu parçalı Galatasaray forması giyen bir kişi olduğu belirlendi. Polis, bu kişiyi yakalamak için harekete geçti. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda Burak Yıldırım’ın, metrobüs yaya yolunda biri siyah gömlekli diğeri Galatasaray forması giymiş iki kişiyle karşılaştığı, saldırıyı bu kişilerin gerçekleştirdiği belirlendi.

AİLESİNİN TEK BİR İSTEĞİ VAR

Dün gece Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında evine giderken Edirnekapı metrobüs durağı yakınlarında bıçaklanan Burak Yıldırım’ın ölümü ailesi ve yakınlarını yasa boğdu. Her renkten taraftarın da tepkisini çeken olay sosyal medyada da geniş yer buldu.

Burak’ın facebook profilinde bir arkadaşının paylaştığı yazı ise dikkat çekti.

Burak’ın sayfasında paylaşılan yazıda ailesinin cenazeye gelenlerden bir isteği olduğu belirtilerek şöyle denildi:

“Ailenin bir isteği var. ‘Cenazeye gelecek arkadaslar ve taraftar grupları hiç kimse FENERBAHÇE ürünü ile gelmesin. Başka bir şey istemiyorum’ diyorlar.. Lütfen savgı duyalım”

Yayınlanma Tarihi:13:11,