SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe-Galatasaray derbisi ligin sezon finali olarak görülüyordu. Final için de tıpkı 12 Ağustos 2012'de Erzurum'daki Süper Kupa'da olduğu gibi maça atanan isim Türkiye'nin en popüler hakemi Cüneyt Çakır olmuştu. Karşılaşma içinde kartlardan çok sözlü uyarılarla her iki tarafı yatıştırmaya çalışan Cüneyt Çakır, özellikle ilk yarıda verdiği kararlar ve es geçtiği pozisyonlarla maçın skorunda etkin rol oynadı…

33. Dakikada Webo'nun attığı ilk gol öncesi Hamit'e yapılan faulu es geçen Cüneyt Çakır, pozisyonun devamında oyun kartına skoru 1-1 olarak yazdı. Benzer bir tablo ise 36. dakikada yani Webo'nun ikinci golünde yaşandı. Pierre Webo, gol vuruşu yapmadan önce ceza sahası içinde Eboue'yi sol eliyle itince rakibinin yere düşmesini sağladı ve müsait pozisyonda Muslera'nın sağından topu ağlara gönderdi.

AYAKLARI KARIŞTIRDI!

Çakır’ın maçın skorunu etkilediği kararlar bunlarla sınırlı kalmadı. Top Yobo'dayken rakibe atak yapan Drogba, Fenerbahçe'nin Nijeryalısı'nın pozisyonunu bozdu. Yobo topu Volkan'a gönderdi; ancak Çakır Drogba'dan geldiğini düşündü ve Burak'ın ofsaytta olduğuna kanaat getirdi.