SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Timsah, bu yılın belki de en önemli maçına çıkıyor. Çünkü iki veda birden gerçekleşecek… Hayata gözlerini yuman ve toprağa verilen Başkan İbrahim Yazıcı için son görev yerine getirilecek, stadın dört bir yanı pankartlarla süslenecek. Bir diğer duygu dolu an da Ömer Erdoğan için yaşanacak. Sezon sonunda futbolu bırakacak olan kaptan, Eskişehirspor maçıyla birlikte son kez taraftarının huzurunda olacak. Hikmet Karaman'ın Ömer'i ilk 11'de sahaya sürüp, forma ve  plaka numarası olan 16. dakikada kenara çekip, alkışlatması bekleniyor.

Tıklım tıklım  dolacak…

Hiç şüphesiz ki Atatürk Stadı, şampiyonluk kupası kalktıktan sonraki en önemli günlerinden birini yaşayacak. Karşılaşmanın biletlerine taraftarların büyük ilgi gösterdiği belirtilirken, yönetim ve Bursaspor camiası da tribündeki yerini alacak.

Son  hediyesi Batalla

Süper Lig'de önceki gün alınan sonuçların ardından Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne katılması kesinleşirken, bir anlamda Başkan İbrahim Yazıcı'nın isteği de gerçekleşmiş oldu. Yazıcı'nın hayata gözlerini yummadan önce taraftarın ve camianın en büyük beklentisini gerçekleştirdiği de bir gerçek. Basın sözcüsü Selçuk Eren, “Başkanımız, 2 Mayıs'ta Batalla'nın sözleşmesini uzatmıştı ama bunu açıklamayacak kadar da mütevazıydı. Batalla'nın sözleşmesini uzatmak, onun Bursaspor'a son büyük armağanıydı” dedi.