SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Hakemler Ferguson’dan korkuyor’

Queens Park Rangers Teknik Direktörü Harry Redknapp, emekliliğe ayrılacağını açıklayan M. United teknik direktörü hakkında ilginç sözler söyledi.

Güncellenme: 14:47, 12/05/2013
‘Hakemler Ferguson’dan korkuyor’

İngiltere Premier Ligi takımlarından Queens Park Rangers’ın teknik direktörü Harry Redknapp, hakemlerin, sezonun bitiminde kariyerini sonlandıracağını açıklayan Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson’ı üzmekten korktuğunu savundu.

BBC Radio 5’in Sportsweek programına katılan Redknapp, Manchester United’ı çalıştırdığı 26 sezonda 38 kupa kazanan Ferguson’un, kariyerine bir süre daha devam edeceğini düşündüğünü ifade ederek, “Bugüne kadar harika takımlar oluşturdu. Kişilerle ne zaman yolların ayrılması gerektiğini çok iyi bilir ve büyük kararlar almaktan asla korkmamıştır. Lig şampiyonluğunu kazanmanın, emeklilik için doğru zaman olduğunu düşünmüş olabilir” şeklinde konuştu.

Redknapp, hakemlerin, kazanma alışkanlığından dolayı 71 yaşındaki Ferguson’a saygı duyduklarını, aynı zamanda da kendisinden korktuklarını iddia ederek, şunları kaydetti:

“Birçok hakem onu üzmekten korkuyor. Bu konuda hiç şüphem yok. Maça eklenmesi gereken çok kısa bir süre bile olsa bunu eklediklerinden emin olmak isterler. Çünkü onu üzmek istemiyorlar. Özellikle genç hakemler, hatta tecrübeli olan birkaç hakem de dahil bu şekilde hareket ediyor.”

2009 yılının ocak ayında Liverpool’un başında olan Rafael Benitez de benzer bir şikayette bulunmuştu. Benitez, “Old Trafford’a her gidişimizde neler olacağını biliyoruz. Hakemlerle her zaman konuşuyorlar. Özellikle devre aralarında, yakın yürüdükleri sırada sürekli hakemlerle konuşuyorlar” değerlendirmesini yapmıştı.