SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı, hayatını kaybeden Başkan İbrahim Yazıcı’nın taraftarlarla yaptığı son toplantıda Beşiktaş ile dost olunmasını istediğini söyledi.

Merhum Başkan İbrahim Yazıcı’nın bu konu üzerinde çok durduğunu da belirten Bölükbaşı, “Taraftar liderleri ile yaptığımız toplantıda Beşiktaş ile yaşanan husumetin bitmesi için görüşmeleri oldu. Bir sonraki toplantıda bu konunun en ince ayrıntısına kadar konuşulmasını istedi. Ama o günü göremedi. Bunu bize bir vasiyet olarak bıraktı.” dedi.

Bölükbaşı, Bursaspor TV’de yer alan açıklamalarında İbrahim Yazıcı’nın Bursaspor’a çağ atlattığını ve hiçbir zaman unutulmayacağını dile getirdi. Yazıcı’nın hiçbir zaman kin tutmadığını ifade eden Bölükbaşı, Beşiktaş ile yaşanan sorunun bitirilmesini istediğini kaydetti. Bölükbaşı, şöyle konuştu:

“Taraftar liderleri ile yaptığımız toplantıda Beşiktaş ile yaşanan husumetin bitmesi için görüşmeleri oldu. Bir sonraki toplantıda bu konunu en ince ayrıntısına kadar konuşulmasını istedi. Ama o günü göremedi. Bunu bize bir vasiyet olarak bıraktı. İnşallah ileride toplandığımızda başkanımız istediği toplantılar devam edecek. Başkanımızın gitmesi belki de hayırlara vesile olacak. Kimsenin kimseye kızmamasını isteyen biriydi. Başkan hep bir ilklere imza attı. Bizde bunu gerçekleştirerek bunun yerine getirmiş oluruz. Esasında bizim çok bilinçli taraftarımız var. Artık Bursa’ya yakışan hareketlerde bulunmamız gerekiyor. Bizim çözemeyeceğimiz hiç bir sorun olmamalı kötü olan şeyleri unutmamız lazım.”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cenaze töreninde yeni stada “İbrahim Yazıcı Timsah Arena” isminin verilmesi konusunda gereğinin yapılacağını yönünde açıklama yaptığı hatırlatan Bölükbaşı, şöyle devam etti:

“Ben inanıyorum. İnşallah stat bittiğinde ‘İbrahim Yazıcı Timsah Arena Stadı’ olursa yakışacağını düşünüyorum. İlk şampiyon yapan bir başkan ve yakışık 12 yıllık bir başkanlık rekoruna imza atmıştır. İleriyi gören bir insandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Bursaspor’a kazandırmış olduğu stat için herkes adına teşekkür ediyorum. İnşallah o statta başkanın ismi ebediyete kadar yaşatılması bizleri mutlu edecektir.”