SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 22 Mayıs Çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacağı açıklanan Ziraat Türkiye Kupası final maçının güvenlik nedeniyle başkente alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında bu yönde iddialar yer aldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Yine aynı haberlerde, bazı illerimizin valiliklerinden ise güvenlik için garanti alınamadığı ileri sürülmektedir. Tüm bu iddialar gerçeği yansıtmamakta ve hayali bir kurguyu içermektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Ziraat Türkiye Kupası finalinin Ankara’da oynanmasına karar vermesi, sadece, maçın oynanabileceğini düşündüğümüz birçok şehrimiz arasından yapılmış bir tercihten ibarettir.

Bazı valiliklerden, sözde ‘güvenlik garantisi’ alamadığımızı iddia ederek, federasyonumuzu ve valiliklerimizi rencide etmek, kamuoyunu yanıltmaya kalkmak, her şeyden önce basının inandırıcılığı, güvenilirliği, etik anlayışıyla bağdaşmamıştır.”