SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terry finali kaçırabilir

Ligde Şampiyonlar Ligi mücadelesi veren Chelsea'nin Aston Villa ile yaptığı mücadelede sakatlanan takım kaptanın UEFA Finali'nde oynaması tehlike girdi.

Güncellenme: 17:14, 11/05/2013
Terry finali kaçırabilir

Transferde adı Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılan John Terry, Aston Villa karşılaşmasının 74. dakikasında sakatlanarak oyunu sedye ile terk etti.

Girdiği ikili mücadelenin ardından yerde kalan Chelsea kaptanı, sağlık görevlilerin müdahalesinin ardından yerini Ivanovic’e bıraktı. Sol diz ön çapraz bağlarından geçirdiği sakatlık sonrasında sahalardan uzak kalan Terry’nin durumu henüz netlik kazanmadı. İngiliz medyasına göre 32 yaşındaki oyuncu bileğinden sakatlandı ve durumu ciddi.

Bu sezon sakatlıklar nedeniyle fazla forma şansı bulamayan tecrübeli savunma oyuncusunun adı İngiliz basını tarafından Fenerbahçe ve Galatasaray ile de sıkça anılıyor.

Aston Villa’yı geçerek Şampiyonlar Ligi’ne bir adım daha yaklaşan Chelsea’de Terry ve ardından da Hazard’ın sakatlanması günün kötü haberleri oldu. Maviler çarşamba akşamı Amsterdam’da UEFA Avrupa Ligi Finali için Benfica’nın karşısına iki önemli silahından yoksun çıkabilir.

(Eurosport)