SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübün borçlanması ile ilgili eleştirilere cevap verecek olan Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman ile devam edeceğini resmi olarak açıklayacak, muhalefete de meydan okuyacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yıllık olağan Mali Genel Kurul toplantısı bugün yapılıyor. Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılacak olan genel kurulda başkan Aziz Yıldırım'ın muhalefete yükleneceği öğrenildi. Sezona 3 kupa hedefiyle giren takımın Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi'nde istediğini alamaması üzerine eleştiri oklarına hedef olan yönetim adına konuşma yapacak olan Yıldırım, bir çok konuya cevap verecek ve gelecek planlarını açıklayacak.

HEDEFTEKİ İSİM BELGÜ

Başkanın hedefindeki ilk isim eski yöneticilerden Hulusi Belgü olacak. Mali genel kurul öncesi yönetim tarafından 2 yıl ceza alan Belgü'nün ‘Fenerbahçe'nin borcu 950 milyon TL' demesi gündeme bomba gibi düştü. Kulübün borcuyla ilgili belgeler hazırlayan başkan, kongre üyelerine bilançoyu sunacak.

MEYDAN OKUYACAK

Son günlerde tribünlerden ‘İstifa' çağrısı alan Başkan Aziz Yıldırım, bugünkü buluşmada görevinin başında olduğunu tekrarlayacak. 15 yıldır koltukta oturan Yıldırım, kalan iki yıllık görev süresini hatırlatarak, “Kimse heveslenmesin. Dahaya yapacağımız çok iş var” diye meydan okuyacak.

ALİ KOÇ’LA KOL-KOLA!

Sarı-lacivertli camianın geleceğin başkanı olarak gördüğü Ali Koç bugünkü Mali Genel Kurul'a katılıyor. Ailesinin de Fenerbahçe başkanlığı için onay verdiği Koç, dışarıdan destek verdiği Aziz Yıldırım ile gövde gösterisi yapacak. Yıldırım ile Koç'un Faruk Ilgaz Tesisleri'ne kol-kola gelmesi bekleniyor.

TRANSFER SÖZÜ VERECEK

Şampiyonluk yarışını son iki sezonda Galatasaray'a karşı kaybeden Aziz Yıldırım, önümüzdeki sezonun transfer planını da üyelere anlatacak. Bu sezon 61 resmi maça çıkarak Türk futbolunda rekor kıran takımın UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarısını dile getirecek olan Yıldırım, flaş transfer sözü verecek.

KOCAMAN İLE DEVAM

Yıldırım teknik direktör Aykut Kocaman'a olan inancını yineleyecek. Şike sürecinde Kocaman'ın gösterdiği duruşu üyelere anlatacak olan başkan, “Ben olduğum sürece hocamız görevinin başındadır. Fenerbahçe'de istikrarı sürdüreceğiz. Hocamıza güvenimiz sonsuzdur” yorumunu yapacak.