SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kiğılı’dan ağır gönderme

Fenerbahçe Kulübü Fenerium'lardan Sorumlu Asbaşkanı Abdullah Kiğılı, kulübün resmi ürünlerini satan Fenerium mağazalarının hızla büyüdüğünü söyledi.

Güncellenme: 14:22, 11/05/2013
Kiğılı’dan ağır gönderme

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, “3 Temmuz sürecinden” bu yana taraftarın desteğiyle kulübün lisanslı ürünlerini satan Fenerium’un büyük bir başarıya imza attığını söyledi.

Sarı-lacivertli kulübün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen olağan mali genel kurul toplantısında Fenerium’un durumuyla ilgili bilgiler veren Kiğılı, 2009’da göreve geldiklerinde 34 milyon lira olan cironun 80 milyon liraya ulaştığını, ciddi bir karlılık olduğunu belirterek, “Geçen yıl 15 milyon liraya yakın karlılık var. Kulübe de her sene 10-15 milyon lira arasında gelir kazandırıyor” dedi.

2009 yılındaki kongrede göreve geldiklerinde Fenerium’un mağaza sayısının 20 olduğunu, bayilik sistemini kaldırdıklarını ve bugün mağaza sayısının 52’ye ulaştığını anlatan Kiğılı, şöyle konuştu:

“Hızlı bir şekilde büyüyoruz. 21 ilde mağazamız var. Pek yakın gelecekte 81 vilayetin hepsine Fenerium açacağız. 5 bin 100’ün üzerinde ürün çeşidiyle hizmet veriyoruz. Bu işin futbol ve pazarlama tarafı var. Pazarlamayı iyi yaptığınızda milyonlarca dediğiniz bu taraftar kitlesi hazır. Sizi sıcak bir şekilde karşılıyor, alaka gösteriyor. Nitekim 3 Temmuz sürecinden bugüne kadar geldiğimiz noktada gördük ki bu taraftar kitlesi bizi desteklediği müddetçe, doğru ürünü doğru zamanda, doğru fiyata sattığımız müddetçe, bugün ne Galatasaray, ne Beşiktaş, ne Trabzonspor toplasanız bir Fenerium ediyor.”

“FENERIUM’UN DEĞERİ 312 MİLYON LİRA”

Abdullah Kiğılı, Fenerium’un bugünkü değerinin 312 milyon lira olduğunu açıkladı.  Bir değerlendirme şirketine Fenerium’un değerini tespit ettirdiklerini kaydeden Kiğılı, şunları kaydetti:

“Şu an için Fenerium’un değeri 312 milyon lira. 3-5 yıl sonra, bu hızla gidersek 81 vilayette, ilçeler ve kara yolları üzerine yapacağımız yatırımlarla samimi söylüyorum 500 milyon doların üzerinde bir değer kendisini gösterecek. Kendi içimizde büyümeye devam ediyoruz ama görünen bir Fenerium ışığı var, yüzü var. Fenerium çok büyüyor, daha büyümeye de devam edecek ve gelecek Feneriumların olacak.”

Yayınlanma Tarihi:14:20,