SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon bitimiyle yeniden yapılanmaya gitmeye hazırlanan Beşiktaş'ta ilk yolcu belli oldu: İbrahim Toraman.

Beşiktaş bir yandan ezeli rakibi Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyip Şampiyonlar Ligi için umut ışığı ararken diğer yandan takımda kalacak ve gidecek oyuncular için de planlama yapmanın telaşında. Oğuzhan ve Olcay gibi genç ve yetenekli oyuncular taranmaya başlandı. Futbol Direktörlüğü için Önder Özen ile el sıkışıldı. Hilbert'in kalıp kalmayacağı için karar oyuncuya bırakıldı. Yurt dışında ise Beşiktaş'ın çehresini değiştirecek oyuncular çoktan aranıyor.

AYRILIK NİKAHI

Ancak en önemli gelişme takım içinde yaşandı. 2004 yılından itaberen siyah-beyazlı formayı terleten, takımda kaptanlığa kadar yokselen İbrahim Toraman ile “Ayrılık nikahı” kıyılmaya karar verildi…

SİL BAŞTAN…

Sırasıyla Karabük, Elazığ, Mersin, Sivas, Trabzon, Antalya ve Ordu maçları haricindeki tüm karşılaşmalarda gol yiyen Beşiktaş ligin de kalesinde en çok gol gören 6 takımından biri oldu. Türkiye Kupası'nda Niğdespor bile siyah-beyaz ağları sarstı. Özellikle savunmada ‘sil baştan' yenilğe gitmenin planlarını yapan yönetim İbrahim Toraman ile sezon sonunda yolları ayırıcak ve yeni bir sözleşme teklif etmeyecek. Son olarak 2010'da 3 yıllık sözleşme imzalayan İbrahim Toraman, 1 Haziran'dan itibaren yeni takım için arayışlara başlayacak…

YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR

Beşiktaş’a stoper olarak transfer edilen, sağ bek ve ön liberoda sık sık denenen Toraman, yıllar geçtikte stoperdeki meziyetlerini kaybetti. Milli formayı unuttu, teselliyi siyah-beyazlı takımda kaptanlığa yükselmekte buldu. Ancak 32 yaşındaki oyuncu, her geçen sezon form olarak düştü ve Beşiktaş'ta yolun sonuna geldi.

İBRAHİM VS İBRAHİM

Toraman katkıda bulunduğu lig şampiyonluğu kadar iki kez karıştığı kavga olayıyla da hatırlanıyor. Şampiyonluk sezonu öncesi İbrahim Üzülmez'le kavga etmiş ve ikisinden de kaptanlık alınmıştı. Toraman, 2010-11 sezonunun 21. haftasında ise Ankaragücü ile oynanan maçın devre arasında tekrar İbrahim Üzülmez ile kavga etmiş, o olaydan sonra İbrahim Üzülmez takımdan gönderilmişti.

Utkan AYDIN/AMK