SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy'de Cimbom'un en büyük kozu, bu atmosferlerin hiç yabancısı olmayan ve Chelsea ile büyük maçlarda coşan Fildişili oyuncusu…

Ara transferin bombası Didier Drogba, sarı-kırmızılı formaya kısa sürede uyum sağladı, ligin tozunu attı, şampiyonlukta önemli rol oynadı. Tribünlerin sevgilisi ‘Parçalı Fil' için geriye tek hedef kaldı: Gerçek Galatasaraylı olmak!

‘GALATASARAYLI’ OLACAK!

Türkiye’deki ilk derbisine çıkacak Drogba'yı hücum hattında Burak Yılmaz tamamlayacak. Fildişili yıldız, sarı-kırmızılı taraftarlar gibi heyecanla Fenerbahçe karşılaşmasını bekliyor ve Kadıköy'de atacağı golle ‘Gerçek Galatasaraylı' olmanın hayalini kuruyor.

İstatistikler Didier Drogba'nın ‘büyük maçların büyük oyuncusu' olduğunu gösteriyor. 2004-12 arası 8 sezon Chelsea forması giyen Drogba, İngiltere'de Liverpool, Manchester United ve Arsenal'e karşı 60 resmi maç oynadı. Fildişili forvete sahip Chelsea, bu büyük maçların yarısını (30) kazanmayı başardı, 14 defa sahadan beraberlikle ayrıldı, 16 kez yenilginin üzüntüsünü yaşadı.

BÜYÜK MAÇLARI SEVİYOR

2012 yılında yapılan oylama neticesinde Chelsea kulüp tarihinin en iyi oyuncusu seçilen Didier Drogba, bu 60 maçta 25 gol attı, 16 asist yaptı. Sözün özü İngiltere'de tam 41 gole direkt katkı sağlamayı başardı. Büyük maçlardaki performansıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

AMK'YA NE DEMiŞTi?

Drogba ile yaptığımız ve Salı ile Çarşamba günleri yayınladığımız çok ses getiren röportajımızda “Kadıköy'de daha önce oynadın Chelsea ile… Atmosfer seni korkutuyor mu?” sorusunu sormuştuk. Fildişili yıldızın cevabı ise şu olmuştu: “Şampiyon olduk ama taraftarımız ağzında kötü bir tat bırakmak istemeyiz. Evet orada iyi ve güçlü bir ambiyans var. Ama daha önce de gürültü yapılan statlarda oynadım. Bu durum beni motive ediyor. Böyle statları seviyorum.”

Egehen ŞENGÜL/AMK