SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fellaini Devler Ligi’ni istiyor

Adı büyük takımlarla ayrılan ve evini Manchester'a taşıyan Belçikalı oyuncu, Şampiyonlar Ligi mesajı vererek akıllara Manchester United'ı getirdi.

Güncellenme: 15:18, 11/05/2013
Fellaini Devler Ligi’ni istiyor

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton’ın orta saha oyuncusu Marouane Fellaini, Everton’da mutlu olmasına rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılan bir kulüpte oynamak istediğini söyledi.

Daily Mirror gazetesine konuşan Fas asıllı Belçikalı futbolcu, uzun bir süre daha İngiltere’de oynamak istediğini ve bir gün Everton formasıyla UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı arzuladığını kaydetti.

“Her futbolcu Şampiyonlar Ligi gibi büyük bir organizasyonda oynamak ister” diyen 25 yaşındaki futbolcu, 5 yıldır ter döktüğü Everton’da mutlu olduğunu, en iyi lig olarak gördüğü İngiltere Premier Lig’de, 8 takımın Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilecek kapasitede olduğunu ifade etti.

Fellaini, Everton’da farklı pozisyonlarda oynamasına rağmen en çok defansif orta saha oynadığında kendisini rahat hissettiğini, antrenmanlarda çok çalıştığını ve kulübü için kapasitesini maksimum seviyeye çıkartmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Ada basını, Everton’daki menajeri David Moyes’in Manchester United’a geçmesiyle Fellaini’nin de “Kırmızı Şeytanlar”a geçebileceğini öne sürmüştü.