SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’ye 70’lik şampiyon!

Olympiakos mucizesinin mimarı Sırp teknik adamı, yeni sezonda F.Bahçe basketbol takımını çalıştırması için ikna eden sarı lacivertliler, transfer listesini de onun istekleri doğrultusunda yapacak.

Güncellenme: 14:12, 11/05/2013
F.Bahçe’ye 70’lik şampiyon!

F.BAHÇE, basketbolda çok önemli bir antrenörle anlaşmaya hazırlanıyor. Onceki yıl Olympiakos ile Avrupa şampiyonu olan Sırp hoca Ivkovic ile görüşmelerde son aşamaya gelen sarı lacivertliler işi imza aşamasına getirdiler. Yeni sezonun çalıştırıcı adayları olarak 3 isim belirleyen Fenerbahçe yönetimi İvkovicin yanı sıra Obradovic ve Ivankovic ile de görüşmüştü.

3 antrenör içinden en düşük ücreti Ivankovic isterken, özellikle çok yüksek yıllık ücret talebinde bulunduğu için Obradovic gündemden düştü. Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar’ın haberine göre, kariyerinde büyük başarılar bulunan İvkovic'in kendilerine en uygun isim olduğunu düşünen sarı lacivertliler, 70 yaşındaki Sırbistan Milli Takımı Antrenörü ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

OLYMPIAKOS MUCİZESİNİN MİMARI

GEÇEN sezon buyuk bir ekonomik kriz yaşayan Olympiakos'u düşük bütçelerle Avrupa şampiyonu yapan İvkoviç, büyük bir başarıya imza atmıştı. Şampiyonanın ardından Yunan ekibinden ayrılan başarılı isim, bu sezon başında da Fenerbahçe ile görüşmüş ancak taraflar anlaşma sağlayamamıştı.

Bu sezon Pianigiani ile beklentilerin karşılanamaması üzerine sarı lacivertliler yola Ertuğrul Erdoğan ile devam etmişti. İvkovic'in listesine göre transfer çalışmalarına başlayacak olan Fenerbahçe, gelecek sezonun kadrosunu kurmak üzere play-fffların ardından imza işlemlerine başlayacak.