SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile oynanacak derbi maç öncesinde Fenerbahçe takımı kaptanı Emre Belözoğlu, Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Emre, “Son çalışmamızı da yaptık. Artık tamamen yarınki maça konsantre olmuş durumdayız. İnşallah seyircimizin büyük desteğiyle sezonu anlamlandıracak ve aynı zamanda Şampiyonlar Ligi'ni garantileyecek skoru elde ederek, Lig'in sahamızdaki son maçını güzel bir şekilde kapatırız. Burada en büyük görev her zaman olduğu gibi taraftarımıza düşüyor. Onlardan beklentimiz rakip kim olursa olsun Fenerbahçeliliğe yakışır misafirperverliği göstermeleridir. Taraftarımız her zaman bizim yanımızda olacaktır, bundan da eminim. Geçmişte yaşamış olduğumuz acı tecrübeler var. Sezona onlarsız başladık ve bunun sıkıntılarını yaşadık. Ben artık daha bilinçli ve gözlemleyen taraftarımızın olduğuna inanıyorum. Bizi kendilerinden yoksun bırakacak davranışlarda bulunmayacaklardır inşallah. Onlardan futbolcular olarak en büyük isteğimiz budur. Onların da bizden beklediklerini sahaya yansıtırsak inşallah yarın güzel bir gün olacaktır” şeklinde konuştu.

Son olarak sakatlığına da değinen Emre Belözoğlu, “Karın kası bölgesi çok çabuk iyileşmeyen bir bölge. İki ay kadar süreceğini söylemişlerdi. Ancak 1,5 ayda oynadım. Tabii erken dönüşlerde böyle ufak tefek sıkıntılar olabiliyor. Zaman zaman idmanlarda ve maçlarda ağrılarım oluyor. Tabi 1,5 aylık sürede uzun bir süre ve maç oynamamak da çok önemli. Ancak iki maç üst üste oynamam bu üçüncüsü için bir avantaj kabul edilebilir. Bu anlamda yarınki maçta diğer iki maça göre fizik anlamında daha iyi olacağımı düşünüyorum. Elimden geleni diğer takım arkadaşlarım gibi yapmaya çalışacağım” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:23:05,