SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’dan ayrıldıktan sonra sarının yanında lacivert yerine kırmızıyı seçti, Galatasaray'ın üst üste ikinci şampiyonluğuna ulaşmasında başrolü üstlendi. Hele ki son Sivasspor maçında attığı iki gol, neden bu ligin en iyisi olduğunun özetiydi. Frikikleri 90'a gider, çalımları ile rakiplerinin belini kırar, paslarıyla takımını yönetir, kim hücuma çıktıysa onun boşluğunu doldurur, kaptanlık pazubandının hakkını verir. Sokaktan geçen herhangi bir sporsevere “Türk futbolunun kaderini değiştiren adam kim?” diye sorsak, aldığımız cevap muhtemelen“Selçuk İnan” olur.

İşte bu Selçuk'un bir diğer farkı, derbilerdeki başarılı performansı… Milli oyuncu büyük maçlarda bir başka oynuyor, Galatasaray da iki sezondur derbilerde ‘Aslan' kesiliyor. Sarı-kırmızılılar Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'a karşı oynadığı son 17 maçın sadece 1'ini kaybetti, çünkü maestrosu Selçuk hep 11'de idi…

Derbilerde 6 gol, 11 asist…

Sarı-kırmızılı formayla son iki sezonda derbi kaçırmayan ‘Yerli Xavi' 17 kez tabelaya değiştirdi. Büyük maçlarda ortalama 1 kez skora etki eden Selçuk, Galatasaray'ın Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile oynadığı derbilerde toplam 6 gol attı, 11 asist yaptı.

Bahadır ÇOKİŞLER

Yayınlanma Tarihi:12:38,