SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in son 2 sezonunda Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan derbi maçlarda kendi kalesine tam 7 gol atıldı.

Süper Lig’in son 2 sezonunda oynanan derbilerde tam 7 futbolcu meşin yuvarlağı yanlışlıkla kendi filelerine gönderdi.

Galatasaraylı futbolcular 3, Beşiktaş ve Fenerbahçeliler de ikişer kez meşin yuvarlağı yanlışlıkla kendi kalesine gönderdi.

Sarı-kırmızılılar, kendi kalelerine gol attıkları 3 maçta da yenilgi yüzü görmedi. Galatasaraylı futbolcular, son 2 sezonda hep Beşiktaş derbilerinde kalelerini şaşırdı ve bu 3 maçın birini kazandı, ikisinde ise berabere kaldı.

Beşiktaş ise futbolcularının kendi kalesine gol attığı iki maçın birini yitirdi, birinde de berabere kaldı. Fenerbahçe, bu sezon Galatasaray ve Beşiktaş derbilerinde kendi kalesine gol attı ve bu maçları yitirdi.

DERBİDE KALELERİ ŞAŞIRANLAR

Süper Lig’in son iki sezonunda oynanan derbilerde kendi kalelerine gol atan futbolcular şunlar:

2011-2012 SEZONU:

Galatasaray-Beşiktaş: 3-2 (Lig Grubu) Semih Kaya (Galatasaray) Galatasaray-Beşiktaş: 2-2 (Süper Final) Almeida (Beşiktaş), Ujfalusi (Galatasaray) Fenerbahçe-Beşiktaş : 2-1 (Süper Final) Egemen Korkmaz (Beşiktaş)

2012-2013 SEZONU:

Beşiktaş-Galatasaray : 3-3 Melo (Galatasaray) Galatasaray-Fenerbahçe: 2-1 Bekir İrtegün (Fenerbahçe) Beşiktaş-Fenerbahçe : 3-2 Kuyt (Fenerbahçe)

Yayınlanma Tarihi:11:30,