SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bu sene 3 böcek var!’

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sözlerine göndermede bulunarak, "Bu sene çilek yok, böcek var. 3 tane transfer yapacağız" dedi.

Güncellenme: 12:00, 11/05/2013
‘Bu sene 3 böcek var!’

G.Saray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Star gazetesine açıklamalarda bulundu. Başkan Aysal, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Benim çilekle böcekle işim olmaz” sözlerine, “Listemizde 3 böcek var” diyerek yanıt verdi.

Türkiye’de G.Saray’da oynayabilecek kalitede yerli oyuncu olmadığını söyleyen Aysal, şunları söyledi:

– Bu sene çilek yok, böcek var. 3 tane transfer yapacağız. İyi bir stopere iyi bir sol beke iyi bir defansif orta saha ihtiyacımız var. Melo gitse de kalsa da bir tane defansif orta saha transfer edeceğiz.

– Türkiye'de Galatasaray'da oynayacak kalitede futbolcu bulsam hepsini yerli alacağım. Ama yok. Sen de yabancı oyuncuyu kısıtlıyorsun. O zaman bana ‘Avrupa'ya giderken tek kolunu bağla öyle git' diyorsun. Avrupa maçlarında rakip iki kolunu kullanıyor sen tek kolla boks yapıyorsun. Yabancı sınırı kalkmalı. Futbolda Avrupa Birliği'ne girdik. Ama kendi ülkemizde hala Avrupalı'ya, yabancı oyunculara  engel getiriyoruz. Bu yanlış bir sistem. Yabancı oyuncu konusunda elbette bazı kısıtlamalar olabilir. Mesela 30 yaş limiti koy. Bunu anlarım. 33-35 yaşındaki futbolcuları getirme denir. Bu mantıklı olur ve bunu kabul ederim.

– Ligler daha bitmedi. Ne Burak, Muslera ne de Selçuk için teklif gelmedi. Sezon bitince büyük ihtimalle gelecektir. Bana ‘satmak ister misin?' diye sorarsan, çocuklar gitmek istemediği sürece satmam. Önüme milyon dolarları koysalar da satmam. Ben Galatasaray'ın istikbaldeki başarısını hazırlamaya çalışıyorum. Ama oyuncum bana bir şans tanıyın derse, Arda gibi hiç tereddüt etmem önünü açarım