SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın Süper Lig’de 19. şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından yarın oynanacak derbi öncesinde, “F.Bahçe rakibini alkışlayacak mı?” sorusu sorulmaya devam ediyor.

Sarı-lacivertli ekibin teknik patronu Aykut Kocaman, Vatan gazetesinden Ali Can’a verdiği röportajda gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

İşte Vatan gazetesinde yer alan o röportaj…

– GEÇEN sene Kadıköy'de G.Saray şampiyon oldu. Statta bir sürü olay çıktı. Polis biber gazı kullandı ve o hengamede eşim ve kızım da bulunuyordu. Bunlara rağmen Fatih Terim'i tebrik ettim.

– G.SARAY kupayı kaldırmak için çok ısrarcı davrandı. Yöneticiler, aramadık kimse bırakmadı. Bir taraftan taraftar biber gazının etkisiyle yerlerde, bir tarafta stadın dışı karışmış, polis-panzer derken bu duruma üzüntüye saygı duyulması gerekiyordu. Terim, kupa merasiminin öncesinde koridorda ‘Buradan kupa almadan gitmem', aldıktan sonra da ‘Demek ki neymiş, Kadıköy'de de kupa alınırmış' diye bağırdı. Şimdi bizim acımıza saygı duymayanın biz niye sevincine saygı duyalım. Çok net bir şekilde içimden alkışlamak gelmiyor.

‘BENİ SORUMLU İLAN ETTİLER’

TERİM ve yardımcıları ceza aldı, G.Saray yönetimi bu durumdan bile beni sorumlu tutacak. Yöneticiler ve hatta başkanları, ‘Aykut Kocaman da neler yaptı' diyor. Ben Caner'in gördüğü kırmızıdan sonra hakeme ‘Lan'dan adam atılır mı?' dedim cezamı yedim. Kaldı ki, tepki olarak itiraz hakkımı bile kullanmadım. Bunlar benim yakın zamanda yaşadıklarım.

‘SULU DERBİ UNUTULMADI'

YA 2007'deki derbiyi yaşayan futbolcularım? O günü yaşayan futbolcular bir konuşsun. Hâlâ aynı tazelikte o maçı anlatırlar. Şimdi gündeme geliyor, zamanında çabuk unutulmuştu. Bırakın alkışı biz saygıyı atılan sularla gördük. Her oyuncum G.Saray'daki arkadaşını aramakta tebrik etmekte özgürdür. Zaten bu tebriği yaptılar da. Bu konuda kimseyi yönlendirmem, ama bu alkışın üzerine çok fazla gidildi.”

‘Arıboğan'ın yaptığı kulisi unutmadık'

“G.SARAY camiası sürekli F.Bahçe üzerinden açıklama yapıyor. 3 Temmuz süreci yaşayan F.Bahçe Kulübü, G.Saray'dan manevi anlamda hiçbir destek görmedi. Ve o dönemde Lütfi Arıboğan'ın UEFA Müfettişi Pierre Cornu ile yediği yemekte yaptığı kulis unutulmadı. F.Bahçe'yi kötüleyen aynı kişi şu an G.Saray'da CEO. Bu durumu kabullenmek kolay mı? Benim o dönem yaşadıklarımı kim anlayabilir?