SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde eşi benzeri görülmemiş bir skandal yaşanıyor… Ligin 23. haftasında oynanan Tofaş-Banvit maçında, serbest atışların yanlış sırayla kullanılması sebebiyle, 80-73 Tofaş üstünlüğüyle sonuçlanan karşılaşma iptal edilmişti. Tahkim Kurulu, maçın tekrar oynanması yönünde karar almıştı.

Buraya kadar her şey yolunda gibi görünüyor. Ancak saha içindeki yanlış, federasyona da sıçrayınca işler karışıyor. Maç sonucuna itiraz hakkı bulunan Banvit, yetkililerden masraf bedelinin 200 dolar olduğunu öğreniyor ve ödemesini yapıyor. Ancak bu bedelin 250 euro olduğu gözlerden kaçıyor. ‘Maç tekrar edilecek’ denildiğinde belgeleri inceleyen Tofaş Kulübü, bu büyük skandalı gözler önüne seriyor. Öyle ki, hakem raporu, gözlemciye bile ulaşmıyor. Tekrar toplanan Tahkim Kurulu ise TBF'nin hatasını örterek Tofaş'ın itirazını kabul etmiyor ve maçın oynanması kararlaştırılıyor. Yani olay skandala dönüşüyor.

G.SARAY-F.BAHÇE EŞLEŞEBİLİR Şimdi… Maç tekrar edilecek. Banvit tekrar maçını kazanırsa, play-off eşleşmelerinde taşlar yerinden oynayacak. Beşiktaş'ın rakibi değişecek, olası bir erken G.Saray-F.Bahçe eşleşmesi yaşanabilecek.

Yayınlanma Tarihi:09:11,