SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

32 yaşındaki yıldız, teknik ve sağlık ekiple görüşerek elde kalan tek hedef olan kupayı istediğini belirtip mutlaka oynayacağını söyledi.

Maç öncesi, devre arası, uzatmalar ve 90 dakika sonu olmak üzere toplam 8 iğne vurulan Kuyt, G.Saray derbisinde de sahaya çıkacak.

Esasında isim Kuyt olunca bu tip bilgilerin haber değeri bile azalıyor… Kariyeri boyunca hiçbir mücadeleden kaçmayan, oynadığı her takımda son düdüğe kadar kendisini parçalayan Dirk Kuyt, daha önce F.Bahçe'de de defalarca sergilediği fedakarlığını, Ziraat Türkiye Kupası yarı finaldeki Eskişehirspor rövanşında en üst seviyeye çıkardı. Öyle ki 32 yaşındaki Hollandalı yıldız, Benfica ile oynanan rövanş maçında kaburgasından sakatlanmış ve neredeyse günlerce uyumakta bile güçlük çekmişti. Şiddetli ağrıları olan Kuyt, elde kalan son dal olan kupayı çok istediğini teknik ve sağlık ekibe bildirerek sahaya çıkmak zorunda olduğunu söyledi.

YATMADAN ÖNCE DE İĞNE

Bunun üzerine Kuyt'ın ağrılarını dindirme çabasına girişen F.Bahçe Sağlık Ekibi, Hollandalı yıldıza kaburgasından 8 kez lokal anestezi uyguladı. Tabii bunlar hem maç öncesi hem devre arası hem de uzatmalar olmak üzere dağıtıldı.

‘BEN BİTTİM’ DEDİ AMA ÇIKAMADI

Devre arasında oyundan çıkmak yerine yeni bir iğne isteyen Hollandalı, aynı durumu uzatmalarda da talep etti. Son 5 dakikayı kaburgasını tutarak oynayan 32'lik yıldız, 115'te ise kenara dönerek “Ben bittim” işareti yaptı ama bu kez de Kocaman tarafından penaltı atışları düşünülerek oyunda tutuldu. Hollandalı da penaltıyı soğukkanlılıkla gole çevirdi.

DÜNÜ TEDAVİYLE GEÇİRDİ

Karşılaşma sonrası yine lokal anestezi uygulanan Kuyt'ın geceleri ağrıdan uyuyamadığı biliniyor. Teknik heyetle görüşüp dünkü idmanda sadece tedavi olan Hollandalı, ne olursa olsun sezonun final maçı olan G.Saray derbisinde oynayacağını Aykut Kocaman'a iletti.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK