SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA, Türkiye’de 21 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda görev yapacak hakemleri belirledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, Türkiye’den FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile FIFA kokartlı yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun da listede yer alıyor. Çakır ve ekibi, Kolombiya’da 2011 yılında düzenlenen şampiyonada 1’i çeyrek final, 1’i de yarı final olmak üzere toplam 5 maçta görev almıştı.

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda görev yapacak hakemler şunlar:

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği): Cüneyt Çakır (Türkiye), Jonas Eriksson (İsveç), Viktor Kassai (Macaristan), Stephane Lannoy (Fransa), Milorad Mazic (Sırbistan), Nicola Rizzoli (İtalya), Damir Skomina (Slovenya), Alberto Undiano (İspanya)

AFC (Asya Futbol Konfederasyonu): Alireza Faghani (İran), Nawaf Shukralla (Bahreyn), Benjamin Williams (Avustralya)

CAF (Afrika Futbol Konfederasyonu): Neant Alioum (Kamerun), Noumandiez Doue (Fildişi Sahili), Bakary Gassama (Gambiya)

CONCACAF (Orta-Kuzey Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu): Roberto Garcia (Meksika), Walter Lopez (Guatemala), Roberto Moreno (Panama)

CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu): Antonio Arias (Paraguay), Victor Carrillo (Peru), Wilmar Roldan (Kolombiya), Sandro Ricci (Brezilya), Carlos Vera (Ekvador)

OFC (Okyanusya Futbol Konfederasyonu): Peter O’Leary (Yeni Zelanda)

YARDIMCI HAKEMLAR

Organizasyonda görev yapacak yardımcı hakemlerin isimleri ise şöyle:

UEFA: Bahattin Duran-Tarık Ongun (Türkiye), Mathias Klasenius-Daniel Waernmark (İsveç), Gabor Eros-Gyorgy Ring (Macaristan), Frederic Cano-Michael Annonier (Fransa), Milovan Ristic-Dalibor Djurdjevic (Sırbistan), Renato Faverani-Andrea Stefani (İtalya), Matej Zunic-Bojan Ul (Slovenya), Raul Cabanero-Roberto Diaz (İspanya)

AFC: Hassan Kamranifar-Reza Sokhandan (İran), Yaser Tulefat-Ebrahim Saleh (Bahreyn), Matthew Cream-Hakan Anaz (Avustralya)

CAF: Evarist Menkouande (Kamerun), Peter Edibi (Nijerya), Songuifolo (Fildişi Sahili), Jean Claude Birumushahu (Burundi), Angesom Ogbamariam (Eritre), Felicien Kabanda (Rwanda)

CONCACAF: Jose Luiz Camargo-Alberto Morin (Meksika), Leonel Leal (Kuraçao), Gerson Lopez (Guatemala), Daniel Williamson (Panama), Keytzel Corrales (Nikaragua)

CONMEBOL: Rodney Aquino-Carlos Caceres (Paraguay), Jonny Bossio-Cesar Escano (Peru), Humberto Clavijo-Eduardo Diaz (Kolombiya), Alessandro Rocha-Emerson De Carvalho (Brezilya), Christian Lescano-Byeon Romero (Ekvador)

OFC: Hendrik Jan Hintz (Yeni Zelanda), Ravinesh Kumar (Fiji)