SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursa Atatürk Stadı’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Bursaspor’a tarihindeki ilk şampiyonluğunu yaşatan efsane başkanı, yakınları, stadı dolduran taraftarlar, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, futbol camiasının önemli isimleri ve Bursaspor teknik heyeti ile futbolcuları uğurladı.

STADIN ADI YAZICI MI OLACAK?

Başkanlarına son görev için stadyuma gelen yeşil-beyazlı taraftarlar, “Başkanım hakkınız bize helal et”  şeklinde tazahüratta bulundu. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tribünden yükselen “Stadın adını Yazıcı koyun” ve “İbrahim Yazıcı Timsah Arena” şeklinde tezahüratlar üzerine, “Yeni stadın adının ‘İbrahim Yazıcı’ olması için çalışacağız” diye konuştu.

SAĞLAM: HİÇ ÖN PLANA ÇIKMADI

Atatürk Stadı’nda düzenlenen törende konuşan Bursaspor’un eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, şu ifadeleri kullandı:

– Büyük başkanımızı uğurlarken buraya gelen-gelmeyen herkesten Allah razı olsun. 4 yıl birlikte çalıştık. Bu sürede onun vizyonu ve büyüklüğü bize güç verdi. Hiçbir zaman kaçmadı. Çok iyiliksever bir insandı ama kimseye söylemezdi. 26 yıl sonra bir Anadolu takımının şampiyonluğunu birlikte yaşadık. En büyük pay onundu ama hiçbir zaman ön plana çıkmadı. O şimdi Cennet’e şampiyonluk görmeyenlere şampiyonluğu anlatıyor… Tüm Bursa’nın başı sağolsun, mekanın Cennet olsun şampiyon başkan.

KARAMAN: MEKANIN CENNET OLSUN

– Beni bu kulübe siz getirdiniz. Yanımda kal beraber yürüyelim dedi bana. Hakkını helal et büyük başkanım. Mekanın Cennet olsun büyük başkan.

Yayınlanma Tarihi:10:41,