SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orman basında Önder Özen’le anlaşıldığı yönündeki iddialara açıklık getirdi. Genç başkanın açıklamaları şöyle;

‘SPORTİF DİREKTÖR ŞART’

“Futbol çok geniş ve sorumlulukları yüksek. Bunu bir kişiye yükleyemeyiz. Sportif Direktör şart, bu sisteme geçeceğiz. Biz şu ana kadar kimseyle anlaşmış değiliz. Sportif Direktör olarak birçok kişiyle konuştuk. Önder Özen de onlardan biri. Biz halka açık bir şirketiz. Birisiyle anlaşırsak bildiririz”

‘İBRAHİM ALTINSAY İLE TAMER KIRAN ARASINDA SORUN YOK’ 

“İbrahim Altınsay benim çok sevdiğim, saydığım bir ağabeyimdir. İbrahim Altınsay yeni yönetim karmaşasından çok çabuk pes etti. Ben durumu toparlayabilirdim ama mesele medyaya düşünce geri dönmedi. Tamer Kıran ve İbrahim Altınsay arasında bir problem yok. Tamer Kıran da İbrahim Altınsay’ı sever. Yeni yönetim için İbrahim Altınsay’la görüşmedim. O noktaya gelmedik daha.”

“Futbol direktörü yabancı olabilir. İbrahim Altınsay’ı futbol direktörü olarak düşünmüyoruz. Daha önce görüştük, bu işi profesyonel olarak yapamayacağını söyledi.”

‘SENEYE BORCUN 100-200 MİLYON LİRA ARASINA İNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ’

“Demirören parasını bağışladığı takdirde benim cebime birşey girmez, Beşiktaş’a faydası olur. Önümüzdeki sene sonunda Beşiktaş’ın borcunun 100’le 200 lira arasında olacağını tahmin ediyorum.”

“Her hafta Samet Aybaba gidecek mi kalacak mı sorusuna cevap vermekten sıkıldım. Bizim de onun da vermiş olduğu hatalı kararlar vardır. Sene sonunda beraber oturur karar veririz.”

‘İZLEME EKİBİMİZ İYİ ÇALIŞTI’

“Bu sene bonservis parası biraz daha harcayacağız. İzleme ekibimiz iyi çalıştı. Esasında yabancı sınırlamasına pozitif bakıyorum ama yeterli yerli oyuncu kalitesi yok. Yeni yönetimde futbolu tamamıyla profesyonellere devredeceğiz.”

HILBERT’LE YOLLAR AYRILIYOR

“Hilbert’le Beşiktaş kulübü sözleşme yenilemiyor. Bugüne kadar kendisiyle sözleşme görüşmemiz olmadı. Bazı mevkilerde yerliye dönme stratejimiz var.”

“FERNANDES KONUSUNDA SIKINTILARIMIZ VAR TABİ Kİ’ 

“Fernandes konusunda sıkıntılarımız var tabi ki. Beşiktaş bir kurumdur ve belirli bir stratejisi ve ahlak sınırları var.  Fernandes çok kabiliyetli ama bizim de rahatsızlık duyduğumuz konularımız var. Beşiktaş’a Fernandes’in kazanılması gerektiğini düşünüyoruz ama bunu beraber konuştuktan sonra karar vereceğiz. Almeida da çok değerli bir oyuncudur ama bir sezon içerisinde oynadığı maç sayısı bakımından rahatsızım. Sakatım demekle olmuyor, futbolcu kendisine bakmalı”

‘BASKETBOL TAKIMI İÇİN SPONSORLARLA GÖRÜŞÜYORUZ’ 

“Basketbol takımına bir sponsor bulursak bize hiç yük olmayacak. Yurt içinde ve yurt dışında bazı sponsorlarla görüşüyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:23:18,