SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

5-2’lik Eskişehirspor galibiyeti sonrası konuşan Kocaman; “Maç penaltılara giderken her şeyin olabileceğini düşündük. Penaltılar bıçak sırtı her iki takımda alabilrdi bu yüzden umarım kazanırız diye düşündüm. Kuyt ile Gökhan zaten maçtan önce oynaması için zor karar verdiğimiz oyunculardı. Birkaç oyuncunun daha sakatlık emareleri vardı. Sonuçta bir şekilde kazanmayı başardık.

Benfica maçından sonra doğal olarak, bu kadar inandığınız ve hedeflediğiniz şeyi kaybettiğiniz andan itibaren duygusal ve fiziksel olarak bir boşalma oluyor. Bu durum hafta sonu çok net gözüktü bugün de zaman zaman gözüktü ama bugün Benfica maçı öncesinde oluşan tek takım görüntüsü çok yoktu.

Eskişehirspor, 1-1’in getirdiği avantaj ve kaliteli oyunculardan kurulu kadrosuyla iyi oynadı. Maçı bitirme fırsatlarını değerlendiremedik. Çok da sıkıntılı bir süreç de, finale yükselmemiz iyi oldu” dedi.

Tecrübeli hoca Galatasaray derbisi ile ilgili sorulan soruya ise; “Galatasaray maçından önce bir hasar tespiti yapılacak, oyuncuları 1-2 gün dinlendirmeye çalışacağız, bunu da altın saatlerde yapmaya çalışacağız. 3. gün antrenman yapıp Galatasaray maçına çıkacağız. O maçta kazanmak ve kaybetmenin dışında iki taraf da ekstra efor sarf edecek. Bu maçın yorgunluğunun o maça yansıyacağını düşünmüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:01:02,