SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig'de Kayseri Erciyes, Karşıyaka ve Adana Demirspor taraftarları takımlarının yıldızlarına Galatasaray'ın dünyaca ünlü futbolucusu Didier Drogba benzetmesi yapıyor. Sezon başı yedek kulübesinden gelerek sazı eline alan Gerard Gohou, 30 maçta attığı 19 golle Kayseri Erciyes'in Süper Lig'e yükselmesinde başrolü oynadı. Gohou bu performansı ile Fildişi Sahili Milli Takımı'ndan davet aldı. Hatta bir dönem adı Beşiktaş ile bile anıldı.

LAKAPLARI DROGBA

Kadir Has tribünleri Gohou'yu ‘Yeni Drogba' diye çağırmaya başladı. Erciyes'in yıldızının dışında PTT 1. Lig'de iki tane daha ‘çakma' Drogba var! Bu isimler, Karşıyaka'da attığı gollerle taraftarın gönlünü fetheden Emmanuel Banahene ve Adana Demirspor'da güçlü fiziğiyle göze çarpan Erçağ Evirgen… Banahene ve Erçağ'a takım arkadaşları ‘Drogba' diye sesleniyor.

HARİKALAR YARATTILAR

Sözün özü Galatasaray için Didier Drogba ne kadar önemliyse, Gerard Gohou-Emmanuel Banahene-Erçağ Evirgen üçlüsü kendi takımları için bir o kadar önemli. Drogba attığı golden fazla arkadaşlarına servis yaptı, Fildişili yıldız sayesinde Cimbom bitime 2 hafta şampiyonluğa ulaştı. Gohou, Erciyes'in Süper Lig biletini almasını sağladı. Erçağ ve Banahene'ye sahip Adana Demir ile Karşıyaka, maddi sorunlarına rağmen düşme potasına yaklaşmadı, play-off'u kovaladı.

Can ÜSTEL/AMKSPOR