SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1- Futbol Şubesi direkt başkana bağlanacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önümüzdeki sezon için radikal kararlar alıyor. Sezona 3 kupa hedefiyle giren sarı-lacivertli takımın UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finale kadar yükselmesinin ardından Süper Lig'de şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptırmasının ardından kolları sıvayan Yıldırım, köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

2- Aykut Kocaman ile yola devam edilecek

Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın 3 kulvarda başarılı bir sezon geçirdiğini düşünen Fenerbahçe Başkanı, futbol şubesini direkt kendine bağlayacak. 3 yıldır takımın başında bulunan Aykut Kocaman'ın ayrılmasına izin verilmeyecek ve kendisiyle devam edilecek. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde seri başı olacak takım yeni transferlerle güçlendirilecek.

3- Yabancılardan Krasic, Stoch ve Ziegler yollanacak

Kadroda büyük bir revizyona giriliyor. Yabancı futbolculardan Milos Krasic ve Miroslav Stoch kesin olarak gönderiliyor. Kiralık olarak geri dönen Reto Ziegler ile yollar ayrılacak. Raul Meireles, Moussa Sow, Pierre Webo, Cristian Baroni ve Joseph Yobo takımda kalıyor. Gidecek olan yabancıların yerine Kocaman'ın belirleyeceği nokta transferler yapılacak.

4- Orhan, Serdar ve Serkan gönderilip yeni yerliler alınacak.

Bu sezon beklenen performansa ulaşamayan oyuncular gönderiliyor. Orhan Şam, Serdar Kesimal, Serkan Kırıntılı ilk etapta gözden çıkarıldı. Selçuk Şahin, Semih Şentürk ve Sezer Öztürk ile ilgili kararı Aykut Kocaman verecek. Ama ne olursa olsun yeni yerliler alınacak. Kocaman'ın Bu konuda yönetim kuruluna sezon sonunda geniş kapsamlı bir rapor hazırladığı öğrenildi.

‘KUPA VE DERBİ ZAFERİ İSTİYORUM’

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğu G.Saray'a kaptıran, UEFA Avrupa Ligi'nde Benfica'ya elenerek final şansını kaybeden F.Bahçe'de başkan Aziz Yıldırım, takıma son beklentisini açıkladı. Teknik heyet ve futbolcuların biraraya geldiği sırada onları tesislerde ziyaret eden başkanın moralinin yüksek olduğu öğrenildi.

Salona girer girmez Aykut Kocaman'ın dergideki güzel yazısı için teşekkür ettiği Aziz Yıldırım, teknik direktörüne sarılarak yola birlikte devam edeceklerinin de sinyalini vermiş oldu. Daha sonra futbolcuların yanına giden ve morallarini soran başkanın, tek tek herkesle konuşması da gözlerden kaçmadı.

‘KAN DÖKTÜNÜZ TER AKITTINIZ’

Yıldırım takımdan isteğini ise sona bıraktı. Futbolcuların yanından ayrılmak üzereyken takıma doğru dönen Aziz Başkan, “Üç kupa hedefimiz için çok çalıştınız. Kan döktünüz, ter akıttınız. Elimizde tek kupa hedefi kaldı. Bu kupayı almanızı istiyorum” dedi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK