SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, adının başka kulüplerle anılmasına ilişkin, “Benimle çalışmak isteyen 4-5 takım var. Başkan İbrahim Kızıl ile görüşmeden kimseye cevap vermem” dedi.

Uygun, Celal Doğan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, bu sezon düşmesi beklenen, kurtulması zor görünen takımın ligde kalmasını sağladıklarını belirtti. Takımın ligde kalması nedeniyle futbolcularını kutlayan Uygun, şunları söyledi: “Şehrin önde gelenlerine de teşekkür ediyorum. Zor süreçte bir şeyleri başarmak kolay değildi. Zirveye ulaşmak için mücadeleci ve karakterli olmak gerekiyordu. Futbolcularımın hepsinde de bu özellikler vardı. Özveriyle takımı ligde bıraktık. Kalan iki maçı da en güzel şekilde oynayarak taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz.”

Gaziantepspor’un Avrupa kupalarında mücadele etmesini istediğini belirten Uygun, çalışmalarını da buna göre yaptığını kaydetti.

‘HENÜZ KARARIMI VERMEDİM’

Uygun, başka takımların transfer listesinde yer alması ile ilgili şöyle konuştu: “Benimle çalışmak isteyen 4-5 takım var. Başkan İbrahim Kızıl ile görüşmeden kimseye cevap vermem. Çok kısıtlı imkanlarla önemli işler başardığımı düşünüyorum. Böyle tekliflerin gelmesi de beni mutlu ediyor. Gelen tekliflere ‘Başkanla daha görüşme yapmadım. Bizi istemiş olmanız beni onurlandırdı’ dedim. Hayırlısı neyse o olsun. Başkanla oturup konuşacağız. Cumartesi günü görüşmemiz olacak. Pazartesiden itibaren kararımı vereceğim.”