SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği başkanı İlhan Cavcav, “Fuat Çapa ile kesinlikle sözleşme yenilemeyeceğiz, Bülent Uygun ile anlaşabiliriz” dedi.

ÇAPA’DAN GAZETECİYE HAKARET! Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, takımına transfer ettiği 22 yaşındaki oğlu Ferhat Çapa’ya şu ana kadar Spor Toto Süper Lig maçlarında hiç şans tanımadı. Genç oyuncu aralarında Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un bulunduğu 10 lig maçına ilk 18’de başlamasına rağmen forma giyemedi ve kırmızı-siyahlı kulüpten 44.4 bin lira prim aldı.Faut Çapa, oğlu ile ilgili bu haberi yazan gazetecilere tepki gösterdi. Çapa önce yanlış kişiye çatıp ağza alınmayacak sözler sarfederken, yanlış kişiye hakaret etmesi durumuna daha da sinirlenip küfür etmeye başladı.  Daha önce de bir ajansın muhabirine yapmadığı haberden hakaret eden Çapa, bugün de hedef şaşırmış oldu. Haberi yapana değil de başka bir gazeteciye hakaret etti. Başkan İlhan Cavcav ile arasındaki sorunlar nedeniyle henüz sözleşme için masaya oturmayan Fuat Çapa, önce oğlu ile ilgili haber yapan gazeteciyi araştırdı ve ardından başka bir gazeteciye hakaret etmeye başladı. Futbolculara verdiği yemekte çok sinirli olduğu gözlenen Çapa’nın gazetecilerin röportaj teklifine de tepki göstererek restaurantın dışına çıktı.

Çapa’nın çıkarken gazeteciye hakaret etmesi nedeniyle ortam biraz daha gerildi. Gazetecilerin Çapa’yı uyarıp sakin olmasını istemelerine rağmen başkent ekibinin teknik direktörü hatasını kabul etmeden mekanı terketti. Bu yaşanan olaydan sonra gazeteciler Kulüp genel menacerini arayarak Fuat Çapa’nın yaptığı davranış aktarıldı. Fuat Çapa’nın özür dilememesi halinde hakaret davası açılacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:15:29,