SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnönü’ye beyaz veda

Çarşı grubu tüm Beşiktaşlılar’dan G.Birliği maçına beyaz giyerek gelmelerini istedi. Dev pankartlar ve yeni marşlar hazırlandı. Yaklaşık 15 bin bilete 100 binin üzerinde talep var.

Güncellenme: 10:04, 08/05/2013
İnönü’ye beyaz veda

Koca bir sezonun sonuna gelinirken bir efsane de tarihin tozlu sayfaları arasındaki yerini almayı bekliyor. Sadece Beşiktaş'ın değil Türk futbolunun da efsane mabedi olan İnönü Stadı sezon sonu yıkılacak. Siyah-beyazlı kulüp 65 yıllık stadın yerine çok daha modern bir arena yapacak amaİnönü ile birlikte nice anılar da artık sadece hafızalarda kalacak. İşte, Gençlerbirliği maçı ile İnönü'deki lig serüvenini noktalayacak Beşiktaş taraftarı şölen gibi bir elvedaya hazırlanıyor. Çarşı grubu cumartesi günü İnönü'de oynanacak son resmi maça taraftarların beyazlar giyerek gelmesi çağrısında bulundu.

‘ŞEREF BEY’DE BEYAZ SAYFA’

Grubun forzabesiktas.com adresli internet sitesinden yapılan açıklamada, “Şeref Bey'e veda edeceğimiz Gençlerbirliğimaçında; tribünlerde vedanın ve gecenin siyahına beyaz diye haykırabilmek için, Şeref Bey'de bir sayfayı kaparken açılacak bembeyaz sayfayı bembeyaz karşılamak için, Şeref Bey'de yaşadığımız mutlulukların beyazını hüzünlerin siyahına baskın kılıp mutluluklarla hatırlamak için; Gençlerbirliği maçında beyazlarla tribünlerdeyiz” denildi. Çarşı, dev pankartlar ve konfetilerle beyaz vedayı unutulmaz yapmayı planlıyor.

HERKES BJK BONUS PEŞİNDE

Bu anlamlı maç için bilet kapma yarışı da başladı. Sezon başı, devre arası ve son 4 maç öncesi yapılan satışlarla yaklaşık 18 bin kombine sayısına ulaşan yönetim kalan biletleri satışa sunmaya karar verdi. Sponsor biletleri minimumda tutan ve yaklaşık 15 bin bileti piyasaya sunmaya hazırlanan yönetim önceliği de BJK Bonus Card sahiplerine verdi. BJK Bonus'lular, bugün saat 11.00'de Biletix'in sitesinden ön satışa sunulacak biletlere hücum edecek. Alınan bilgilere göre kulübe geride kalan iki günde 100 binin üzerinde bilet talebinde bulunuldu. Bu rakamın yüksekliği nedeniyle biletlerin normal satışa çıkmadan tükenmesi bekleniyor.

Ersoy ÖZDEM/AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:10:03,