SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın çikolata ile çalışan ilk motosikleti Metrosiklet, Türkiye turunu tamamladı. 7 Mayıs 2013 Salı günü, Metro Enerji Testi 2 projesinin İTÜ'de düzenlenen kapanışa Galatasaray’dan Hamit Altıntop, Fenerbahçe’den Dirk Kuyt ve Beşiktaş’tan Gökhan Süzen katıldı.

Tüketicilerini dünyanın çikolata ile çalışan ilk motosikleti Metrosiklet ile buluşturmak amacıyla 11 şehirde 13 üniversite ve 18 AVM dolaşıp 800.000 kişiye ulaşan Metro Tırı, Türkiye turunu tamamladı. 7 Mayıs 2013 Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Metro Enerji Testi 2 kapanış etkinliğinde oyuncumuz Kuyt da yer aldı. Metrosiklet'i test eden oyunclar, ardından hayranlarına imza dağıttı.

Bir gazetecinin şampiyon takımın alkışlanması ile ilgili sorusuna ise Hollandalı yıldız, “Bence bu konufutbolcular dışında çok konuşuluyor. Zaten birçok futbolcu arkadaşımdan tebrik aldılar. İngiltere’deki futbol kültüründe şampiyon olan takım alkışlanıyor onların kültüründe var. Türkiye’de büyük bir futbolkültürü var. Ancak diğer ülkelerde olanların aynısını yapmanın duygusunu anlayamıyorum.” diye cevap verdi.

TÜRKİYE KUPASI’NI KAZANMAK İSTİYORUZ

Kuyt, futbolda geçmişe bakmaktan ziyade geleceğe bakmanın önemli olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık geçmiş geçmişte kaldı. Geleceğe bakmak zorundayız. Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Galatasaray derbi galibiyetiyle yolumuza devam etmek istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:16:53,