SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş adına inişlerle çıkışlarla dolu bir sezon oldu. Mali sıkıntılarla başlayan, iyi futbolla süren ancak ikinci devredeki büyük düşüş ve yönetim bunalımı ile sonu görünen sezonun tesellisi, siyah-beyazlıların Avrupa kupalarına katılma vizesini Eskişehir deplasmanında alması oldu. Ligi ilk 4'te bitirmeyi yani Avrupa Ligi'ne katılmayı garantileyen Beşiktaş, F.Bahçe'nin önceki akşam İBB'ye kaybetmesi ile yeni bir hedefi önünde buldu. Bu sezon çok kez teptiği Şampiyonlar Ligi hedefi ufukta yeniden gözüktü.

2’DE 2 NEDEN OLMASIN

Sıralamada Fenerbahçe'nin 3 puan gerisinde bulunan Beşiktaş, ikili averajda da ezeli rakibine oranla dezavantajlı durumda. Bunun anlamı ise şu: Beşiktaş ligi 2'nci sırada bitirmek istiyorsa kendi maçlarının hepsini kazanmalı, Fenerbahçe ise bu iki maçta da galibiyet almamalı. Kara Kartal'ın kalan iki rakibi ligde hiçbir iddiası bulunmayan G.Birliği ve Kayserispor. Beşiktaş'ın bu maçlardan 6 puan çıkartması hiç de sürpriz gibi görünüyor..

ASLAN İDDİALI, KARABÜK DİŞLİ

F.Bahçenin iki rakibi ise G.Saray ve Karabükspor. Şampiyon Cimbom, bu unvanını Kadıköy'de galibiyetle taçlandırmak, bu olmazsa ezeli rakibinin evindeki 3 maçlık yenilmezliğini sürdürmek istiyor. Hoca değişimine giden Karabük ise ligde kalmak için her maçına final gözüyle bakıyor. Üstelik Karadeniz ekibi, çekiştiği Akhisar'a oranla daha zor bir fikstüre sahip. Yani Karabük son hafta F.Bahçe'ye karşı ‘Ya tamam, ya devam' maçına çıkıp ilk yarıda olduğu gibi sürpriz yapabilecek durumda. İşler Kartal'ın istediği gibi giderse, 20 milyon euroluk garanti gelirin ve Devler Ligi'nin kapıları açılabilir.

AYBABA İDDİALI

Samet Aybaba, Eskişehir deplasmanı sonrası tesislerde oyuncularına Şampiyonlar Ligi şansını daha ciddiye almalarını söyledi. Fenerbahçe'nin kaybetmesiyle ikincilik şanslarının yeniden ortaya çıktığına değinin Aybaba, “Ligin son düdüğüne kadar savaşmak zorundayız. Elimize sezon başindan bu yana birçok fırsat geçti ama bu son fırsat. Değerlendirmek de bizim elimizde” dedi.

Ersoy ÖZDEM

Yayınlanma Tarihi:14:11,